Земји од ЕУ сакаат да отворат мигрантски кампови на Балканот

Формирање кампови за враќање надвор од ЕУ и создавање "армиска оска" со која ќе се затворат надворешните граници на ЕУАвстриската влада преговара со земјите од ...
| | веќе видена | слични

Австриската Влада веќе почнала преговори со земјите од Западен Балкан за отворање центри за протерување на илегални мигранти – објави виенскиот весник „ Die ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во тек биле преговори на австриската влада со балканските земји за отворање центри за протерување на илегални мигранти, пишува виенскиот весник „Пресе“. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

После данскиот премиер и австрискиот канцелар Себастијан Курц откри дека се водат преговори во Европа, но надвор од границите на Европската унија, да се ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија.- ...
сите 108 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 77 | | | веќе видена

„Со цензурирани медиуми кои исто како и Премиерот не смеат да го пишат името Македонија не се стигнува во Европа. Погазена е слободата на медиумите и ...
сите 162 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земји од ЕУ сакаат да отворат мигрантски кампови на Балканот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: