Фантастичен протокол за слабеење што може да го нарачате и на домашна адреса!

Секој клиент се следи во текот на целот процес на слабеење и му се дава техничка и морална поддршка, насоки за правилна и рамнотежена исхрана. Сте пробале различни диети, но резултатот секогаш бил изгладнување и враќање на килограмите. Ви ја претставуваме единствената метода за слабеење која се вика Noninvasive liposuction или Липосукциска исхрана, а функционира на принципот „да се натера телото да се храни со сопствените масни резерви“ и тоа без јо-јо ефект. Тајната е во способноста на телото да користи различни извори на енергија, па и сопствените масти. Поедноставно кажано, тоа е обратен процес од дебелеењето. Дебелеењето е создавање на масти, липосукциската исхрана е нивно искористување. Се работи за природен процес на метаболичко претворање на мастите во енергија, а резултатите се фасцинантни. За само две недели, колку што трае еден протокол, може да ослабнете 7 до 10 отсто од почетната телесна тежина. Нема пад на енергијата, нема пад на шеќерот, намалено е чувството на глад, а првите резултати се ...
| | веќе видена | слични

 Доколку мислите дека постојат само една до две причини зошто вашиот здрав режим на исхрана не носи никакви резултати, верувајте дека сте во заблуда. Постојат десетици причини зошто и покрај сите ваши напори кои вклучуваат многу вежбање и здраво хранење бројките на вагата не се помрднуваат. Ние издвоивме 9 од главните причини, а објаснувањата се логични и прилично едноставни. Она што треба прво да го направите е да ја пресметате дневната доза на макронутриенти (анг. MACROS). Овој чекор подразбира многу повеќе од обично броење калории. Тоа значи дека врз основа на вашиот пол, возраста, бројот на килограми, физичката активност и крајната посакува цел, секој од нас има различни потреби и треба да внесува одредена количина на трите главни макронутриенти – протеини, масти и јаглени хидрати. Оваа пресметка лесно може да ја извршите со кој може да го побарате online. Со години сме убедувани дека главниот проблем во исхраната ни се шеќерите и јаглехидратите. Тоа секако е точно во одредена мера, односно само доколку ...
| | веќе видена | слични

 Секоја личност следи и преферира свој сопствен план за слабеење, но нутриционистите истакнуваат дека овој трик кој се однесува на појадокот успешно го топи салото кај секој човек. Доколку сакате да го изгубите вишокот килограми, никако немојте да го прескокнувате појадокот. Истражувањата покажуваат дека може да намалите 13 kg доколку го одберете правилниот вид на храна за појадок. Појадокот треба да ви биде богат со протеини (сирење, јајца, јогурт, јаткасти плодови) и растителни влакна (овесни снегулки, леб од цели зрна, житарки). Ваквиот појадок не само што ќе ве засити и ќе ви даде доволно енергија, туку ќе ви го забрза и метаболизмот. Се советува калориската вредност на појадокот да изнесува од 250 до 300 калории , а најдобар трик за слабеење е прво да појадувате, а потоа да вежбате . На овој начин ќе ги зачувате само важните добри нутриенти од појадокот, а ќе ги согорите јаглените хидрати. За идеалниот појадок за слабеење се препорачуваат јајца (најдобро варени) и овесна каша. Нема да погрешите доколку ...
| | веќе видена | слични

Следните пет навики се чести и кај луѓето кои внимаваат на својата фигурна и на своето здравје. А всушност поради нив може само да ги зголемат килограмите. Кои навики спречуваат да ослабнете? 1. Не пиете доволно вода Дехидратацијата го забавува организамот. А тоа го отежнува слабеењето. Не чекајте грлото да ви се исуши. Наместо тоа, често пијате вода. 2. Често јадете надвор Храната во рестораните е полна со маснотии, сол и шеќер- трите нешта кои и даваат вкус на храната и послесно ја продаваат. Поради тоа јадете повеќе и почесто внесувате повеќе калории отколку што ви требаат. Сѐ што би подготвиле дома во главно би имало помалку калории. 3. Не спиете доволно Многумина ги мачи несоница, но сепак и по ручекот пијат кафе. Три часа пред одењето во кревет не е добро да јадете , ниту да пиете кафе. Така полесно ќе заспиете и ќе внесете помалку калории. 4. Мислите дека забрзаниот начин на живот ги топи калориите Стресот всушност здебелува. Со појавата на стрес се зголемува нивото на кортизол, а хроничниот стрес ...
| | веќе видена | слични

Експертите тврдат дека до успешно губење на килограмите најефикасно и на долги стази е промената на животниот стил и некои навики. Доказ за тоа нуди и истражувањето во кое учествуваа жени, кои драстично ја намалиле својата телесна тежина, а кои во суштина им давале слични совети на личностите кои сакаат да ослабат здраво и ефикасно. Секоја од овие жени , наведе промена на животниот стил и навики во здрави навики, како основен чекор во битката со вишокот килограми. А покрај промена на овие навики, важна е и свеста за тоа овој процес да трае долго, но тоа е единствен здрав начин успешно да ослабете. 1. Бројте ги калориите кои секојдневно ги внесувате Доколку ја следите вредноста на калориите што ги внесувате во вашиот организам, секогаш ќе можете да знаете колку уште калории можете да внесете и на тој начин да бидете ефикасни во слабеењето. 2. Дозволете си себеси еден ден во неделата, кога можете да го јадете вашиот омилен десерт За да останете доследни во својот нов начин на живот и исхраната, потребно е од ...
| | веќе видена | слични

Поради својот единствен состав, маслото од тиква придонесува за губење на килограмите, а не дозволува создавање на масни наслаги на проблематичните делови – на задникот, колковите и стомакот. Покрај тоа, маслото од тиква ги отстранува токсините од организмот и го подобрува матеболизмот, што помага за намалување на целулитот. Доколку сакате да загубите килограми потребно е да користите масло од тиква. Но запомнете, ако се загрее – тогаш сите корисни супстанци ќе исчезнат, па нема да имате никаква полза. Затоа употребувајте го како додаток за салати или на следниве начини: Наутро на празен стомак земете 1 лажичка масло од тиква. Доколку не можете да го испиете така „чисто“ помешајте го во вашето омилено утринско смути или пак едноставно помешајте го со малку мед. По 15-на минути од конузмирањето, можете да појадувате. Потребно е да пиете масло од тиква 3 недели последователно, за да го почувствувате делувањето. Нутриционистите веруваат дека за овој период можат да се загубат до 5 килограми. Маслото од тиква ...
| | веќе видена | слични

За многу луѓе кои се придржуваат до здравата исхрана, овошјето им претставува омилена ужина. Тоа е богато со влакна и есенцијални хранливи материи, а исто така е вкусно и можете да го носите со вас каде и да одите. Сепак, некои видови на овошје се богати со шеќери, а иако станува збор за природен шеќер, доколку се обидувате да загубите килограми, во тој случај тоа овошје не е најдобра опција за вас. Не морате во целост да го исфрлите од вашата исхрана доколку не можете без одреденото овошје, но едноставно обратете внимание на тоа во колку количини и кога го консумирате. „Им препорачувам на сите чија цел е да ослабат, да внимаваат на големината на порциите и подготовката“, вели експертот за храна, Елиза Севиџ. „Примерно е да се изеде едно овошје, доколку станува збор за јаболко или праска, а доколку пак станува збор за грозје или цреши, потребно е да не се претерува“, советува таа. Во прилог прочитајте за тоа кои видови на овошје треба да ги избегнувате ако сакате да го загубите вишокот на килограми: ...
| | веќе видена | слични

Правите сè за да ослабете – се храните здраво, вежбате, но имате бавен или воопшто никаков прогрес што ве тера да се запрашате што правите погрешно. 1) Претерувате со здравата исхрана Прва работа што секој ја прави кога се обидува да ослабе е да направи „залихи“ од здрава храна, но проблемот е што дури и таа може да биде премногу калорична во големи количини – а полно луѓе сметаат дека само поради тоа што е здрава, можат да ја консумираат во неограничени количини. Најважно за да слабеењето е успешно е да се биде во калориски дефицит, односно да се внесуваат помалку калории дневно отколку што му се потребни на организмот за да нормално функционира, а таа бројка обично е околу 1500 за жените (2000 за одржување на тежината) и 2000 за мажите (2500 за одржување). 2) Внесувате премалку калории Иако е важно да сте во дефицит, доколку внесувате премалку калории ќе ги саботирате напорите за слабеење бидејќи тоа може да го забави метаболизмот и телото да почне да создава масни наслаги за да преживее бидејќи смета ...
| | веќе видена | слични

Ако ве мачи прашањето дали е здраво брзото слабеење, запрашајте се дали покачената температура ја симнувате што побргу. Зошто тогаш би било поинаку и со вишокот на килограми? Постои и неправилно слабеење кое завршува со јојо ефект, но само кај липосукциската исхрана се постигнуваат трајни резултати благодарение на трајните промени на навиките во исхраната. Од оваа причина, оваа диета во последниве години стана многу популарна и прифатена во целиот регион. Регионалниот нутриционист Кенан Мандра објаснува што значи липосукциската исхрана: – Во поширока смисла тоа значи да се јадат масти, а никако да не се внесуваат шеќери. Мастите се здрави и од нив не можеме да се здебелиме, корисни се за срцето и крвните садови, додека шеќерите се главната причина за метаболички пореметувања и хронични заболувања поврзани со исхраната. Погрешно е сфаќањето дека јагленохидратите се основа на исхраната, зашто тие не се градбен материјал за телото, ниту имаат витална важност, освен што можат да послужат како еден од изворите на ...
| | веќе видена | слични

 Седењето е веројатно најштетната навика на 21-от век, но која за жал, е неизбежна. 90% од работните места се фиксни, пред компјутер или на биро, па невозможно е да бидете активни во 8-те часа додека сте на работа. За среќа, лошите последици од прекумерното седење може да ги намалите и ублажите со правилна исхрана. Што да консумирате почесто од вообичаено, доколку во поголемиот дел од денот сте во седечка положба? 1. Шумско овошје 2. Јаткасти плодови 3. Ананас 4. Маслиново масло 5. Куркума 6. Лук 7. Зелен чај 8. Авокадо 9. Риба богата со омега-3 масни киселини 10. Ленено семе
| | веќе видена | слични

Останато

Aко некој на јавна функција носи одлуки без да има правен основ, тоа е кривично дело за злоупотреба на положбата и тоа е кривично дело кое не застарува и нема ...
сите 449 | | | веќе видена

Само еден ден пред сведочењето на бизнисменот Орце Камчев во случајот „Рекет“, утринава полицијата влезе во неколку негови фирми. Причината за упадот е наводен ...
сите 460 | | | веќе видена

Истражители, експерти, стручна и административна служба можеле да бидат дел од Специјалното јавно обвинителство, а за тоа одлучувала специјалната јавна ...
сите 93 | | | веќе видена

Во Скопје се одржa протестен Марш за чист воздух, преку кој граѓаните побараа ефикасност од надлежните институции во борбата со загадувањето на воздухот.На ...
сите 56 | | | веќе видена

Синоќа во 20,26 часот било пријавено дека во Битола, на улицата “Никола Тесла“ патничко моторно возило “БМВ“ со битолски регистарски ознаки управувано од ...
сите 120 | | | веќе видена

Партијата нема должничко-доверителски односи со компаниите коишто беа споменати денеска во медиумите, рече вечерва во Ѓорче Петров претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 224 | | | веќе видена

Во интервју за магазинот „ГО“, Златан Ибрахимовиќ имаше остри зборови кон Кристијано Роналдо. Италија Запрашан дали со враќањето во Серија А ќе го види ...
сите 203 | | | веќе видена

Пендаровски, како што инфомираат од претседателскиот кабинет,  ќе има обраќање на конференцијата „Балкански дијалози“ на тема „Проширување на ЕУ – неисполнето ...
сите 239 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фантастичен протокол за слабеење што може да го нарачате и на домашна адреса!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: