Фантастичен вокал: Македонската пејачка Александра Јанева ја препеа баладата „Then“


2 копии

Александра Јанева објави преработка на баладата „Then“ од Ен-Мари, еден од најкарактеристичните вокали на денешницата. Видеото е направено во домашни услови, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Но тука не се завршила нејзината приказна. За време на траење на шоуто извела бројни песни и публиката едноставно ја обожуваше. Благодарение на нејзиниот глас ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Останато

Околу 80 кучиња скитници биле заловени и соодветно третирани во изминатите четири месеци во Кавадарци, информираше денеска Петар Камчев од Јавното ...
сите 137 | | | веќе видена

Кога на 28 јуни 1914 година Гаврило Принцип како резултат на околности кои се уште се истражуваат во историјата успева да изврши атентат врз надвојводата Франц ...
сите 175 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп се најде на удар на критики, зошто не го посетил меморијалниот центар на американските војници во Франција. Белата куќа ...
сите 86 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – МВР ќе поднесе соодветни пријави против Јанко Бачев и демонстрантите кои протестираа пред куќите на пратениците од ...
сите 101 | | | веќе видена

Според Влатко Ѓорчев, членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, најавените налепници на автомобилите, не се решение за чистење на воздухот, и порача Заев, Макрадули и ...
сите 19 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и пионот Мицкоски се ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фантастичен вокал: Македонската пејачка Александра Јанева ја препеа баладата „Then“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: