Грчки медиуми: Забрзано се бара решение за прашањето за името

7 копии
19 копии

Каменос, коментирајќи ги последните случувања во разговорите меѓу Скопје и Атина, изјави дека неговата партија Независни Грци, која е помал коалициски партнер ...
| | веќе видена | слични

Поранешната министерка за надворешни работи на Грција, Дора Бакојани, реагираше на „тврдата„ позицијата на лидерот на партијата „Независни Грци“ Панос Каменос ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Зборот „Македонија“ е неприфатлив во името на државата. Ова го изјави грчкиот министер за одбрана Панос Каменос во однос на позицијата на неговата партија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Грчкиот министер за одбрана, Панос Каменос, коментирајќи ги последните моменти од разговорите меѓу Македонија и Грција во спорот околу уставното уме на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот изрази силна поддршка за Договорот од Преспа, кој кога ќе биде имплементиран ќе доведе до поголема сигурност и просперитет за целиот регион. ...
сите 279 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 50 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 32 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грчки медиуми: Забрзано се бара решение за прашањето за името

Од:
До кого (е-маил):
Порака: