Граѓаните да внимаваат со „брзите кредити“

10 копии

Сите правни и физички лица кои по 25- ти декември 2016 – та година, користеле средства од ИПАРД програмата и подигнале банкарски кредит, ќе може да добијат ...
| | веќе видена | слични

За банките, основа на кредитната активност се депозитите кои се собираат од корисниците на услугите и сопствените средства, додека финансиските друштва го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Собранието го донесе Законот за заштита на потрошувачите при договори за брзите кредити до 200 евра. Со ова законско решение се ограничуваат вкупните годишни ...
| | веќе видена | слични

Пратениците се решителни околу идејата да ги ограничат банките и финтек компаниите за провизиите кои ќе им ги наплаќаат на граѓаните за одобрените кредити. ...
| | веќе видена | слични

Намалени трошоци за отплата на потрошувачките кредити – ова го предвидуваат законските измени кои денеска добија поддршка во прво читање од Собранието на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Предлог – законот за изменување и дополнување на Законот за заштита на потрошувачите при договори за потрошувачки кредити со кои се ограничува годишната стапка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Предложените измени добија зелено светло од сите пратеници во Собранието но и беше предложено Законот да важи за сите кредити општо. Со предлог законот – нема ...
| | веќе видена | слични

Останато

Смешно и жално е што после четири месеци од добивање на сите докази за случајот Рекет, Заев дозволи УЈП да влезе во контрола на невладините организации на Боки ...
сите 753 | | | веќе видена

Веднаш да се најде замена за притворената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, порача денеска од Новаци премиерот Зоран Заев.Тој испрати јавна порака ...
сите 382 | | | веќе видена

Нека прекинат да глумат лудило во Јавното обвинителство, порача денеска адвокатот Јанаки Митровски, во врска со најновите детали од криминалната афера Рекет, ...
сите 128 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски го прашува републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески каде се парите од рекетот ако објавениот извештај навистина ...
сите 153 | | | веќе видена

Мерката притвор од 30 дена на Јанева и беше доделена поради можност од бегство, влијание врз сведоци и инволвирани во истрагата за предметот „Рекет“ и ...
сите 382 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓаните да внимаваат со „брзите кредити“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: