Се допишуваат баџанакот на Талат Џафери и новинарот Героски


Откако се обелодени дека членот на новата Антикорупциска комисија Нури Бајрами е баџанак на претседателот на Собранието Талат Џафери, новинарот на Бранко ...
| | веќе видена | слични

По јавното барање за оставка на Нури Бајрами, новоизбраниот член на Антикорупциската комисија, баџанак на спикерот Талат Џафери, од новинарот Бранко Героски ...
| | веќе видена | слични

Нури Бајрами, еден од новоизбраните седум корупционери кои ќе ја водат Комисијата за антокорупција, во писмо до новинарскиот уредник Бранко Геровски вели дека ...
| | веќе видена | слични

Писмо од Нури Бајрами, новозбран член на Антикорупциската комисија, баџанак на претседателот на Собранието Талат Џафери, до новинарот Бранко Героски: Господине ...
| | веќе видена | слични
2 копии

До вечерва до 22.00 часот, очекувам Нури Бајрами, баџанак на претседателот на Собранието Талат Џафери, да си поднесе оставка од функцијата член на ...
| | веќе видена | слични

Сабина Факиќ, која беше член во комисијата за селекција на кандидатите за членови на антикорупциска комисија, на денешното гостување во централниот Дневник на ...
| | веќе видена | слични

„Гласаа вкупно 75 пратеници, „за“ гласаа 65 пратеници, 10 беа „воздржани“, а „против“ немаше. Констатирам дека Собранието ја усвои одлуката за именување на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери на денешната прес-конференција, по изборот на членовите на Антикорупциската комисија рече ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Како што веќе најавивме, од утре па во текот на следниот период територијата на нашата држава ќе биде пов влијание на возок воздушен притисок (антициклон) кој ...
сите 203 | | | веќе видена

Само претседателот на државата Ѓорге Иванов не го испочитува рокот за промена на името на дигитални записи, логoа, меморандуми, електронски комуникации, ...
сите 278 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 153 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 239 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 251 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 122 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва прогласи вонредна состојба за да добие пристап до милијарди долари за изградба на ѕид долж границата меѓу САД и ...
сите 90 | | | веќе видена

Десерт кој ќе го обожавате! 2 јајца 1 чаша шеќер 1 чаша млеко 1 чаша мелени бисквити 50 гр чоколадо 60 гр путер 1 кесичка прашок за печиво 1 чаша брашно 1 чаша ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се допишуваат баџанакот на Талат Џафери и новинарот Героски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: