Која е единствената земја во светот која со закон го штити детското право на игра?

Иако возрасните знаат да кажат дека детската игра е лесна задача и нешто незначајно, ваквите дефиниции не само што се погрешни туку се и опасни затоа што ...
| | веќе видена | слични

Детското право на игра е основно право на секое дете. За возрасните можеби тоа нема некое големо значење и најчесто се сфаќа несериозно, но детската игра е од ...
| | веќе видена | слични

Секое училиште, колеџ и универзитет во Шкотска ќе обезбедуваат бесплатни санитарни производи според новата владина мерка која започнува со новата учебна ...
| | веќе видена | слични

Шкотската Влада е прва во светот што става на располагање бесплатни хигиенски производи за сите 395.000 ученички и студентки за да помогне да се отстрани ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 240 | | | веќе видена

Во поликлиниката „Идадија“ има 15 од спорните вакцини против мали сипаници со погрешна декларација. Здравство ја отвори вратата за камерата на 1ТВ, која ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Која е единствената земја во светот која со закон го штити детското право на игра?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: