Баерн го загуби Милер за пресметката со Ливерпул

2 копии

Екипата на Баерн Минхен го очекува тежок предивизвик и битка со расположениот Ливерпул во Лигата на шампионите, битка на која германскиот првак нема да може да смета на еден од најзначајните играчи Томас Милер. Имено денеска напаѓачот ја дозна казната за црвениот картон и бруталниот старт над Николас Талјафико на дуелот во Амстердам од групната фаза. Тој во таа ситуација доби црвен картон, меѓутоа тоа нема да биде единствената казна, бидејќу УЕФА одлучи да го испрати на „ладење“ два натпревари. Баерн ќе ја обжали оваа одлука, но едно е сигурно Милер сигурно ќе го пропушти дуелот на „Енфилд Роуд“ закажан за 19 февруари. Ако баварците добија позитивен одговор по жалбата тогаш Томас ќе може да игра на 13 март на „Алијанц Арена“.
| | веќе видена | слични

Реал Сосиедад и Бетис оваа вечер ги отворија денешната програма во Копа дел Реј, а со оглед на тоа што натпреварот во Сан Себастијан заврши 2:2, пласман во следната рунда обезбедија Андалузијците поради два гола на гостински терен. Првиот меч во Севилја заврши 0:0, а двата постигнати гола на гости му донесоа на Бетис пласман во четвртфиналето кој сепак остана одбележан и од едно бизарно исклучување во самата завршница. Аргентинецот Џовани Ло Селсо доби навистина луд црвен картон во 91-та минута, откако се обидуваше да го одложи своето напуштање на теренот. Ло Селсо требаше да го напушти теренот и да му го отстапи своето место на Серхио Леон, но бидејќи одолговлекуваше, на крајот доби втор жолт картон, автоматски црвен. Сепак посебно интересно беше тоа што Ло Селсо се обиде да истрча до аут линијата и да ја направи измената пред судијата да дојде до него, но сето тоа беше залудно бидејќи арбитарот Иглесиас беше решен да го казни за своето однесување.
| | веќе видена | слични

Нашиот фудбалски репрезентативец, Елиф Елмас, по само две минути игра во второто полувреме на Куп мечот со Умранијеспор доби директен црвен картон и предвреме мораше да го напушти гостувањето. Фенербахче кој беше исклучително голем фаворит на мечот, на крајот беше поразен со 1:0 и сега на реваншот на 23 јануари пред своја публика ќе мора да се вади и да се бори за место во четврфиналето на турскиот куп. #ZiraatTürkiyeKupası Maçın 47. dakikasında Ejif Elmas, VAR incelemesinin ardından rakibine yaptığı faul nedeniyle kırmızı kart gördü. pic.twitter.com/dXA72NJf7b — atv (@atvcomtr) January 17, 2019
| | веќе видена | слични

Елиф Елмас за кусо се спаси од исклучување по грубиот старт, доби само жолт картон од судијата, но по прегледувањето на спорниот момент од 46. минута на куп мечот меѓу Умраниеспор и Фенербахче, доби црвен картон. За македонскиот репрезентативец ова е прв црвен картон, откако е член на Фенербахче, а гостите со 10 играчи загубија од второлигашот во првиот меч од осминафиналето на турскиот куп. Умраниеспор успеа да ја искористи предноста од играч повеќе и со гол во 82. минута победи со 1:0. Елмас сигурно нема да игра во реваншот на 24. јануари, но и без него Фенер е фаворит, иако има незгоден резултат од првиот меч. Стартот за исклучување на Елмас можете да го погледнете ОВДЕ.
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас заработи директен црвен картон на натпреварот на Фенербахче на гостувањето против Умраниеспор во Купот на Турција. Елмас во 47. минута, крајно невнимателно, жестоко стартуваше врз противнички фудбалер. Главниот судија најпрво му додели само жолт картон, но по реакција на ВАР судиите и дополнително прегледувањето на видео снимките сепак на крајот доби исклучување… #ZiraatTürkiyeKupası Maçın 47. dakikasında Ejif Elmas, VAR incelemesinin ardından rakibine yaptığı faul nedeniyle kırmızı kart gördü. pic.twitter.com/dXA72NJf7b — atv (@atvcomtr) January 17, 2019 На десет минути пред крајот се уште нема голови на натпреварот.
| | веќе видена | слични

Фенербахче вечерва играше натпревар од турскиот фудбалски куп против нисколигашот Умранијеспор, а тој не заврши на посакуваниот начин за македонскиот репрезентативец Елиф Елмас. Во второто полувреме Елмас стартуваше невнимателно на ногата на противнички фудбалер, а откако судијата ја прегледа снимката преку ВАР технологијата, реши да му покаже директен црвен картон. Елмас при напуштањето на играта му се извини на противникот и неговите соиграчи, признавајќи ја својата грешка во спорната ситуација.
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 198 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 255 | | | веќе видена

Ако новата методологија се усвои набрзо – март е отворен прозорец за добивање датум вели Себастијан Малијар од Јacque Delores институтот во париз за тв 24. ...
сите 292 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена

Кристијан Ниневски беше најсреќен меѓу 140-те верници кои скокнаа во водите на Вардар по светиот крст на централната манифестација за големиот христијански ...
сите 213 | | | веќе видена

Реал Мадрид успеа да ја добие пресметката со Севилја со 2-1, но дуелот на „Сантијаго Бернабеу“ го одбележаа спорни моменти од кои најмногу внимание доби ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Баерн го загуби Милер за пресметката со Ливерпул

Од:
До кого (е-маил):
Порака: