Единствена Македонија побара повлекување на одлуката за признавање на Косово

2 копии

Единствена Македонија денеска во Владата поднесе иницијатива за донесување одлука за повлекување на одлуката за признавање на Косово што ја донесе македонската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на „Единствена Македонија“, Јанко Бачев, на работниците им го го честита 1 Мај – Меѓународниот ден на трудот.„Во името на Единстена Македонија и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од Единствена Македонија го обвинија премиерот Зоран Заев, дека вршел масовно испитување на случаите за кои биле заинтересирани, како што велат, неговите ...
| | веќе видена | слични

Единствена Македонија соопшти дека по повод најновата годишнина од крвавиот масакр кај Вејце го повикува Зоран Заев да ги испита случаите за кои е ...
| | веќе видена | слични

„Зоран Заев врши масовно испитување на случаите за кои се заинтересирани неговите миленици Албанци, како што се, Диво Насеље, Монструм, Бродец, Сопот и притоа ...
| | веќе видена | слични
8 копии

„Зоран Заев вчера ја шокираше јавноста со изјавата дека за време на немилите настани во Собранието на 27 април, лани, по мобилен телефон добивал информации ...
| | веќе видена | слични

Единствена Македонија денес, 27 април 2018 одржа прес конференција по повод годишнината од 27 април, за срамниот пазар на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ за ...
| | веќе видена | слични

Партијата „Единствена Македонија“ е запишана во регистарот на политички партии под новото име. Од таму велат дека конечно ја добиле битката за името на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Останато

Овој предлог за доверба е поврзан со тоа дали се согласуваме или не со Договорот од Преспа, затоа сме принудени да не дадеме глас за доверба, рече лидерот на ...
сите 554 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи на Република Македонија, на шефот на Канцеларијата за врски на Грција во Република Македонија, му беше предадена Вербална ...
сите 234 | | | веќе видена

Во грчкиот парламент започна расправа за гласање на доверба на владата на Алексис Ципрас, по заминувањето од владиниот кабинет на коалицискиот партнер и ...
сите 59 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Единствена Македонија побара повлекување на одлуката за признавање на Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: