Спречен протест пред домот на пратеничката Александрова


6 копии

Александрова ако има грам совест треба да излезе со народот и да не помисли да гласа за уставните измени, повика Јанко Бачев од движењето Македонија блокира на ...
| | веќе видена | слични

„Македонија - Блокира„ денес, среда, 3 декември 2019 ќе одржи собир пред домот на пратеничката Емилија Александрова која е една од 8-те пребегани и уценети ...
| | веќе видена | слични

Од движењето „Македонија – Блокира“ информираат дека денес ќе одржат собир пред домот на пратеничката Емилија Александрова, бидејќи како што велат таа не треба ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии

Македонија блокира продолжува со протестите се до распуштање на Собранието и распишување нови избори. Во сабота ќе бидат блокирани раскрсници во сите градови ...
| | веќе видена | слични

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас успеа да го подобри имиџот во меѓународната заедница и да изврши притисок врз политичките противници, благодарение на ...
сите 347 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 332 | | | веќе видена

Речиси пет и пол часа траеше расправата на Комисијата за национална одбрана и надворешни работи во грчкиот парламент за нацрт закон според кој се ратификува и ...
сите 116 | | | веќе видена

Циклонска активност со центар во јужните делови на Европа ќе услови од утре и во текот на неделава да има повремени врнежи од дожд и снег на пониските места и ...
сите 188 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 128 | | | веќе видена

Откако се врати Кина, во строго чувана тајност пристигнала во Србија, поради работни обврски . Видена е за прв во јавноста кога излегувала од автомобил за ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спречен протест пред домот на пратеничката Александрова

Од:
До кого (е-маил):
Порака: