(ВИДЕО) Бачев: Во 2019 ќе дадеме максимум за унитарна, подобра и поуспешна Македонија со своето вековно име


2 копии

2018 година е веќе зад нас, пред нас е новата 2019 година и секој од нас си има свое видување за годината што измина и свои цели, желби и соништа за годината ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Мицкоски и Јанко бачев, заеднички им се деструкциите, блокадите, начинот на делување против НАТО и ЕУ. Мицкоски и поранешниот коалициски партнер на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 163 | | | веќе видена

Државјанството за Албанците да гласи “на Македонија“ а не “македонско“, еднаквата грижа за сите граѓани од Македонија во дијаспората како и означување на ...
сите 245 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата грчка опозициска партија, Неа демократиа, Кирјакос Мицотакис на денешната расправа во Парламентот за гласање доверба на Владата, ...
сите 148 | | | веќе видена

Ова тесто е готово за десет минути излегува меко, не се лепи за раце, добро се меси и што е најважно – не се распаѓа. 4 шолји од 2 дл брашно 2 лажици шеќер ...
сите 73 | | | веќе видена

Со разлика од цели 230 гласови против , пратениците го одбиоја предлогот за излез на Британија од ЕУ. Против договорот за Брегзит беа 432 , а за гласаа само ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Бачев: Во 2019 ќе дадеме максимум за унитарна, подобра и поуспешна Македонија со своето вековно име

Од:
До кого (е-маил):
Порака: