ВМРО-ДПМНЕ: Референдумот е параван зад кој власта ги сокрива криминалите

Референдумот кој самите си го распишаа е само параван зад кој ги сокриваат сите криминали, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Според партијата, примери има многу – последен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По неколку предупредувања од страна на Владата за отстранување на руското и на македонското знаме со 16 краци, владиното претпријатие за станбен и деловен ...
| | веќе видена | слични
5 копии

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ во вчерашните меѓупартиски препукувања продолжија со бесрамните лаги дека Македонија нема алтернатива за НАТО и ЕУ, наведуваат во соопштение ...
| | веќе видена | слични

И се случи ли на Македонија директна закана од политичка партија врз интелектуалец? Партијата ,,Единствена Македонија” на Јанко Бачев која заговара специјални ...
| | веќе видена | слични

„Марионетската власт во Скопје го постави долгонајавуваниот бројчаник кој треба да го регистрира враќањето на буџетски пари што биле украдении од претходната ...
| | веќе видена | слични

Единствена Македонија го повика премиерот Зоран Заев, брочајникот поставен на Порта Македонија, кој треба да го регистрира враќањето на буџетски пари што биле ...
| | веќе видена | слични

Пучистичката власт во Скопје е во целосен очај и паника бидејќи знае дека македонскиот народ и поголем дел од граѓаните нема да излезат на референдумот и ќе ...
| | веќе видена | слични

Единствена Македонија обвинува дека амбасадорите на земјите членки на ЕУ со најавата за водење референдумска кампања го кршат дипломатското ...
| | веќе видена | слични

Останато

Антизападниот пион Христијан Мицкоски, мора да излезе пред јавноста и да одговори за сите отворени сомнежи за неговата улога во бегството на неговиот ментор, ...
сите 210 | | | веќе видена

Според одредени и неофицијални информации, поранешниот премиер Никола Груевски политичкиот азил во Република Унгарија ќе го бара врз основа на документот ...
сите 252 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 62 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 132 | | | веќе видена

Демант на објавена информација, барање за извинување и на крај тужба… Ова е процедурата за реагирање на објавена информација доколку сметате дека таа не е ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Референдумот е параван зад кој власта ги сокрива криминалите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: