Азески и Ручики: Како да ја достигнеме 2011 година

3 копии
4 копии

Главен фокус на економските политики на Владата во иднина треба да бидат реформите што се прават во делот на подобрување на пазарот на труд, за намалување на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Светската трговска организација (СТО) го препознава прогресот што го направи Република Македонија на патот кон светската трговска интеграција, а земјата е на ...
| | веќе видена | слични

Тоа го заклучиле  министерот за економија Крешник Бектеши и генералниот директор на СТО Роберто Азеведо на средбата во рамки на тридневната посета на СТО во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Северна Македонија доби понуда од УНКТАД да ги искористи можностите од Програмата за наука, технологии и иновации, која што може да им помогне на националните ...
| | веќе видена | слични

Република Северна Македонија е голем поддржувач на мултилатералниот трговски систем базиран на правила кои придонесуваат за промовирање на отворена трговија, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Останато

По четиричасовен распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција од страна на шефицата Вилма Рускоска, специјалната обвинителка Катица Јанева ...
сите 600 | | | веќе видена

По вчерашната пресконференција на јавните обвинители Јовески и Рускоска на која беше објаснето дека во милионскиот скандал „Рекет“ Катица Јанева била приведена ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Азески и Ручики: Како да ја достигнеме 2011 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: