Манчестер Сити ја освои Премиер Лигата по само 33 натпревари


Белгиецот вели дека Челси нема да се предаде се’ до крајот на шампионатот. Англија Првата ѕвезда на Челси, Еден Азар вели дека Челси ќе се бори до крајот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Се одиграа во недела уште три натпревари од 35. коло во најсилното англиско фудбалско првенство… Составот на Манчестер Сити кој од претходно ја обезбеди ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство по допрен глас од соседите ќе го истражува случајот со семејството кое живее во станот во скопската населба Аеродром кое живее ...
сите 187 | | | веќе видена

Треба да се почитува мнозинската волја на граѓаните и да се следи правецот кој тие ќе го зацртаат со цел да се обезбеди подобар живот на оваа и на следните ...
сите 35 | | | веќе видена

Шведскиот првак Кристијанштад е првиот противник на Вардар во групата А од Лигата на шампионите, кој сезонава ќе се појави во СЦ „Јане Сандански", попладнево ...
сите 130 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 93 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Имате потреба од духовна забава и од вас зависи дали ќе ја организрате. Посета на кино, театар, концерт… ќе ве наполни со позитивна ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Манчестер Сити ја освои Премиер Лигата по само 33 натпревари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: