Владата ќе слави покана за покана - колку пари ќе се потрошат од буџетот?


Сепак, поканата за покана е голем успех за Владата. Тој ќе биде одбележан со прослави во дури 15 градови, видни музички имиња ќе настапуваат на сцените низ ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Под мотото „Одиме напред, Македонија во ЕУ и НАТО“ синоќа во Градскиот парк во Скопје, кај Школка се одржа централната прослава по повод добивањето покана за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во живо од Градскиот парк во Скопје: прослава организирана од Владата за поканата од НАТО. ВО ЖИВО ОД ГРАДСКИ ПАРК: Прослава за поканата од НАТО Posted by ...
| | веќе видена | слични

Со добиената покана за членство во НАТО и датум за преговори со ЕУ, се изборивме за сигурна иднина со која Македонија започнува нова приказна и зачекорува во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 244 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 283 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата ќе слави покана за покана - колку пари ќе се потрошат од буџетот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: