На автопатот Миладиновци – Штип се прават безбедносни проверки-ќе се пушти ли конечно тој патен правец

Автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и Кадрифаково – Миладиновци не е пуштен за сообраќај. На автопатот, како што информира АМСМ, се ...
| | веќе видена | слични

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Од 21.03.2019 (четврток) на регионалниот патен правец Р1103 Неготино – ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

На регионалниот пат Неготино – Лакавица од утре ќе се реконструира мостот на Вардар кај село Пепелиште, поради што сообраќајот ќе се пренасочува по земјаниот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Автопатот Штип – Миладиновци ќе биде пуштен во употреба откако ќе се реши проблемот со неколку сервисни патишта кои порано излегувале на регионалниот пат. Ова ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На регионалниот пат Делчево-Звегор- Граничен премин „Делчево” од денеска се одвиваат активности за асфалтирање со планираната реконструкција која се очекува ...
| | веќе видена | слични

 Според министерот за транспорт и врски Горан Сугарески,  станува збор за многу значаен пат, бидејќи е дел до рутата на Коридор 8 што нѐ поврзува со Република ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Реномираниот BBC пишува за најавените предвремени парламентарни избори, цитирајќи го Заев дека „Ние сме жртви на историската грешка на ЕУ“. Во написот на ...
сите 677 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 642 | | | веќе видена

Турската војска денеска воспостави контрола над сирискиот пограничен град Рас ал-Ајин, пренесуваат медиумите. Турските трупи и опозициските единици кои се ...
сите 809 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) РАБОТА: Продолжува фазата која воопшто не е лесна за полето работа, особено не ако имате приватен бизнис. ЉУБОВ: На полето за љубов ве ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На автопатот Миладиновци – Штип се прават безбедносни проверки-ќе се пушти ли конечно тој патен правец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: