Обидувајќи се да влезе во Македонија, мигрант добил струен удар

3 копии

Мотоциклист е тешко повреден откако пред два дена излетал со мотоциклот „Сузуки“ од магистралниот пат Велес-Штип. -Притоа, мотоциклистот В.Н. (30) се здобил со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Страшна сообраќајна несреќа во Скопје, маж итно пренесен во болница Во 17.30 часот на крстосница од улица „Мите Богоевски“, улица „Горно Лисиче“ и улица „Ѓорге ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии
8 копии
3 копии
4 копии

Во текот на вечрашниот ден во 14:05 часот на улицата „Митрополит Теодосиј Гологанов“ моторцикл „Априлија“ со скопски регистерски таблици управуван од од 36 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 180 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обидувајќи се да влезе во Македонија, мигрант добил струен удар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: