Бразил и Швајцарија во осминафинале, елиминација на Србија и Костарика


Бразил и Швајцарија обезбедија пласман во осминафиналето од Групата Е, по вечерашните натпревари од третото коло од групната фаза на светското првенство во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Шведска се пласираше во четвртфинале на Светско првенство првпат од 1994 година откако победи со 1:0 против Швајцарија на „Санкт Петерсбург Арена“ во еден од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Шведска е меѓу најдобрите осум репрезентации во светот. „Викинзите“ за прв пат по 24 години го поминаа осминафиналето, откако минимално со 1:0 славеа против ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 91 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бразил и Швајцарија во осминафинале, елиминација на Србија и Костарика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: