Новата балканска бегалска рута ја исплаши Австрија

Во изминатите неколку недели и месеци, политиките околу мигрантите ги потресоа односите меѓу Хрватска, од една страна, и Австрија и Словенија од друга страна ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

Шефот на групата за азил, миграција и човекови права во Министерството за внатрешни работи на Австрија, Петер Вебингер, предупредува дека моментално настанува ...
| | веќе видена | слични

Шефот на групата за азил и човекови права во австриското МВР Петар Вебингер предупредува дека моментно се формира нова мигрантска рута – „џамиска рута“ во која ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Британската премиерка Тереза ​​Меј изјави дека обидите на некои пратеници да го одложат излегувањето на земјата од ЕУ, користејќи парламентарни процедури, не ...
сите 189 | | | веќе видена

Претпладне ќе има врнежи од дожд и снег и на пониските места, а ќе бидат пообилни во источните делови. Попладне облачноста делумно ќе се намали и врнежите ...
сите 185 | | | веќе видена

Грчкиот парламент денеска ја почна дебатата за Договорот од Преспа, со кој треба да се стави крај на 27-годишниот спор за името помеѓу Грција и Македонија и ...
сите 38 | | | веќе видена

За тоа што се случува во Грција и кои се шансите Договорот од Преспа да помине во грчкиот парламент, за 1ТВ зборуваше новинарот Фиљос Стангос од Солун, кој е и ...
сите 234 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 127 | | | веќе видена

Во Мала Преспа традиционално сите села фpлаат крcт во Преспанското Езеро. Ниту студенoто време ниту, пак, уште поcтудената вода не ги спречи повеќето верници ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новата балканска бегалска рута ја исплаши Австрија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: