Австралија: Лекар извади 2,5 см долга лебарка од уво на пациент

Австралија: Лекар извади 2,5 см долга лебарка од уво на пациент Лекар од Австралија со помош на пинцета од увото на пациент изведил 2,5 сантиметри долга лебарка. Хендрик Хелмер, жител на градот Дарвин , отишол на лекар жалејќи се на постојана болка во десното уво . Отоларингологот му направил лаважа со помош на шприц и вода, но тоа не дало никаков ефект. „Нешто ползи внатре!- тврдел Хелмер, на што лекарот му одговорил дека си „вообразува“ . Подоцна истиот ден соседот на Хелмер го однел кај друг лекар , кој се обидел да го извади суштеството што ползело со помош на капки што ги ставил во увото на Хелмер, но така успеал само да го натера инсектот да оди уште подлабоко . На крајот штетникот бил изваден со помош на пинцети. Се покажало дека тоа била лебарка, долга над 2,5 сантиметри . Според зборовите на лекарот, тој никогаш претходно немал искуство со вадење инсекти од нечие уво. А Хелмер, како што пренесува агенцијата БГНЕС, по ваквото морничаво искуство се зарекол дека од сега натаму ќе оди во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Потпретседателот изрази силна поддршка за Договорот од Преспа, кој кога ќе биде имплементиран ќе доведе до поголема сигурност и просперитет за целиот регион. ...
сите 279 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 50 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 32 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Австралија: Лекар извади 2,5 см долга лебарка од уво на пациент

Од:
До кого (е-маил):
Порака: