СЕ УРНА АВИОН ВО ЗРЕЊАНИН: Авионот по падот се забил два метри во земјата, пилотот починал


Авион при акробатски лет ненадејно паднал и се забил околу два метра под земјата. Пилотот на авионот и претседател на аероклубот Зрењанин, четириесет и седум ...
| | веќе видена | слични

Владан Живковиќ тргнал на летување со двајца пријатели, па настрадал на патото Беране-Беијело Поље кога неговиот мотоцикл удрил во автомобил кој сечел кривина. ...
| | веќе видена | слични

Татко на 6 деца загинал на плажа во Северна Каролина откако го удрил бран, по што си го скршил вратот, објавила на Твитер неговата сопруга. 37-годишниот Ли ...
| | веќе видена | слични

На местото на несреќата каде загина 47-годишниот Владимир Булат од Белград, се појавила и неговата поранешна сопруга, со која имал малолетен син, пренесува „ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

47-годишниот Владимир Булат остана мртов на лице место кога неговиот авион се сруши и се заби во земја кај аеродромот Ечка. Семејството веста ја дознало од ...
| | веќе видена | слични

Вчера при пад на авион кај Зрењанин во Србија загина 47-годишниот Владимир Булат, искусен пилот од Белград, а неговиот малолетен син на вести дознал за ...
| | веќе видена | слични

Малиот авион Злин 526 Ф со пилотот Владимир Булат (47) падна во близина на аеродромот Ечка кај Зрењанин. Според РТС, пилотот Булат починал.Несреќата се случи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Утре е закажана конститутивната седница на новиот состав на Парламент. Најнапред ќе се бира претседател на Верификационата комисија, па потоа ќе се ...
сите 321 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 47 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Во последните две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, презема неколку значајни чекори во насока на редифинирањето на досегашното функционирање на ...
сите 392 | | | веќе видена

Пограничен инцидент имало во Охридското езеро, а полицијата испукала предупредувачки куршуми. Во водите на Охридското езеро вчеравечер се случил пограничен ...
сите 326 | | | веќе видена

Менувањето на „партиски дресови“ и креирањето на нови групи во Собранието по седнувањето во пратеничките клупи, не е непознаница во историјата на земјава. Во ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕ УРНА АВИОН ВО ЗРЕЊАНИН: Авионот по падот се забил два метри во земјата, пилотот починал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: