Авион на „Ер Канада“ принудно слета, повредени 35 лица


12 копии

На летот имало 85 руски патници кои се враќале од Црна Гора и останале шокирани откако пилотот излегол од пилотската кабина и се онесвестил пред сите. Голема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најмалку 35 патници претрпеле помали повреди откако авион на Air Canada го зафатила силна турбуленција. Авионот со 284 патници и членови на екипажот што ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Авионот на црногорската компанија „Монтенегро ерлајнс”, кој од Тиват леташе кон московскиот аеродром Москва-Домодедово, принудно слета во рускиот град Калуга, ...
| | веќе видена | слични

На драматичната снимка се гледа како моторот на авионот "Delta Airlines" се распаднал на голема висина, поради што пилотот морал итно да слетува. Авионот стар ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Авион на црногорската компанија „Монтенегро ерлајнс“, кој летал на релација Тиват – Москва, денеска принудно слета на аеродромот во рускиот град Калуга откако ...
| | веќе видена | слични

Авионот на црногорскага компанија “Монтенегро ерлајнс“ кој од Тиват летал за Москва, принудно слетал во рускиот град Калуга, откако пилотот паднал во несвест – ...
| | веќе видена | слични

Пијани мажи кои со авион на компанијата Рајанер, на 29-ти јуни патувале од англискиот град Манчестер за Задар, предизвикале доцнење на летот, бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Пијани мажи кои со авион на компанијата "RyanAir" на 29-ти јуни патувале од Манчестер за Задар, предизвикале доцнење на летот бидејќи викале, ги игнорирале ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 402 | | | веќе видена

Рожер Федерер на болен начин го загуби неделното финале со Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, но од друга страна пак, импресионираше со тенисот кој го прикажа во ...
сите 254 | | | веќе видена

Општина Охрид нема испратено официјално барање до Владата во врска со изземање или отстапување на ингеренции во одредена сфера од работењето на локалната ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Авион на „Ер Канада“ принудно слета, повредени 35 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: