35 патници повредени поради силна турбуленција – „Се разлетаа луѓе, сѐ почна да паѓа“


2 копии

Најмалку 35 патници претрпеле помали повреди откако авион на Air Canada го зафатила силна турбуленција. Авионот со 284 патници и членови на екипажот што ...
| | веќе видена | слични
12 копии

На летот имало 85 руски патници кои се враќале од Црна Гора и останале шокирани откако пилотот излегол од пилотската кабина и се онесвестил пред сите. Голема ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Авионот на црногорската компанија „Монтенегро ерлајнс”, кој од Тиват леташе кон московскиот аеродром Москва-Домодедово, принудно слета во рускиот град Калуга, ...
| | веќе видена | слични

На драматичната снимка се гледа како моторот на авионот "Delta Airlines" се распаднал на голема висина, поради што пилотот морал итно да слетува. Авионот стар ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Авион на црногорската компанија „Монтенегро ерлајнс“, кој летал на релација Тиват – Москва, денеска принудно слета на аеродромот во рускиот град Калуга откако ...
| | веќе видена | слични

Авионот на црногорскага компанија “Монтенегро ерлајнс“ кој од Тиват летал за Москва, принудно слетал во рускиот град Калуга, откако пилотот паднал во несвест – ...
| | веќе видена | слични

Пијани мажи кои со авион на компанијата Рајанер, на 29-ти јуни патувале од англискиот град Манчестер за Задар, предизвикале доцнење на летот, бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Пијани мажи кои со авион на компанијата "RyanAir" на 29-ти јуни патувале од Манчестер за Задар, предизвикале доцнење на летот бидејќи викале, ги игнорирале ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефицата на европската дипломатија, Федерика Могерини изјави дека прашањето за проширувањето на ЕУ на Западен Балкан е прашање на помирување и обединување на ...
сите 85 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 137 | | | веќе видена

Владата на РСМ денеска ја усвои програмата реализацијата на средствата предвидени во буџетот на Министерството за култура за 2019 година за капитални ...
сите 80 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција, на која што ги објави имињата на разрешените носители на раководни функции, одговараше на низа новинарски ...
сите 274 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

35 патници повредени поради силна турбуленција – „Се разлетаа луѓе, сѐ почна да паѓа“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: