Завршена е обдукцијата: Нови детали за смртта на Авичи


3 копии

Полицијата во Оман не сака да дава службени изјави. Музичарот последните денови пред ненадејната смрт ги минувал во одморалиште во арапската држава, а фановите тврдат дека Авичи многу ослабнал. После трагичната смрт на ДиЏеј Авичи, кој починал во 29. година на живот, многу обожаватели бараат одговори. Семејството замолило за приватност а ниту полицијата во Оман не сакала да открива никакви детали. Сепак, странските медиуми дознаваат, од анонимни извори, дека се направени две обдукции. „Со сигурност можеме да кажеме дека нема криминални сомневања“ вели изворот и додава дека полицијата ги има сите информации за смртта, но нема да дава служени соопштенија. Од ДиЏејот и продуцент Тим Берлинг преку социјалните мрежи, со емотивни пораки, се простиле бројни ѕвезди како Мадона, Рита Ора, Лиам Пејн, Гета… Музичарот се борел со акутен панкреатитис, потенцијално многу опасно воспалување на панкреасот, кое било предизвикано со претерано конзумирање на алкохол. Последните денови пред ненадејната смрт ги минал во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Дамир Лудвиг е хрватски диџеј со долгогодишна кариера кој настапува во светски елитни клубови низ светот. Смртта на неговиот колега Авичи многу го потресе, па ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Семејството на славниот диџеј Авичи се обрати во јавноста со соопштение во кое се наведува како тој „ не можел повеќе да издржи и дека сакал мир и спокој“, ...
| | веќе видена | слични

 Светот не може да се помири со загубата на големиот уметник. Семејството на диџејот и продуцент Авичи, кој неодамна беше пронајден мртов во Мускат, Оман, на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Можноста катедралата Нотр Дам да добие нов модерен изглед, предизвика бес ширум Франција и светот, пренесе „РТ“.„Да го сопреме ова лудло. Мораме да покажеме ...
сите 749 | | | веќе видена

Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
сите 181 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 115 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Вмро-Дпмне и Коалицијата, Гордана Силјановска Давкова гостуваше во емисијата Еден на Еден и ги покажа своите танцувачки ...
сите 214 | | | веќе видена

Тројцата претседателски кандидати Блерим Река, поддржан од Алијансата за Албанците и Беса, кандидатката поддржана од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова и ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Завршена е обдукцијата: Нови детали за смртта на Авичи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: