Аутлет викенд во скопска Форца

Аутлет викенд во скопска Форца Во спортскиот центар Форца во Скопје претојниот викенд (8 и 9 февруари) ќе биде организиран прв моден аутлет хепенинг на кој по исклучително ниски цени ќе се претстават најголемите модни брендови во Македонија. Посетителите на првиот „Sport and Fashion Outlet Weekend“ ќе имаат можност по аутлет цени да купат производи од Calvin Klein, Sergio Tacchini, Nike, Adidas, Timberland, Cat, Reebok, Champion и многу други. „Цел на овој настан е да и овозможиме на нашата популација шопинг викенд на најдобрите спортски и модни брендови по најниски цени, кои не можат да ги најдат ниту во соседството“, вели Димитар Делевски, маркетинг директор на Форца. Тој додава дека предизвик за компанијата да организира ваков настан токму за викенд е да се заштедат патните трошоци би ги имале за шопинг надвор од Македонија.
| | веќе видена | слични
5 копии

Овој викенд, во спортскиот центар Форца ќе се случува првиот моден аутлет хепенинг кога на теренот со своите парчиња по исклучително ниски цени ќе се претстават најголемите модни брендови во Македонија. Calvin Klein, Sergio Tacchini, Nike, Adidas, Timberland, Cat, Reebok, Champion, се само дел од брендовите чии производи посетителите на првиот Sport and Fashion Outlet Weekend ќе имаат можност да ги купат по аутлет цени. -Целта на овој настан е да и овозможиме на нашата популација шопинг викенд на најдобрите спортски и модни брендови по најниски цени, кои не можат да ги најдат ниту во соседството. Фактот дека се организираат шопинг тури за Солун и Софија, беше наш предизвик да организираме еден ваков настан токму за викенд со цел да се заштедат патните трошоци кои би ги имале за шопинг надвор од Македонија, а за истите да си купат модно или спортско парче од најголемите брендови кај нас, изјави Димитар Делевски, маркетинг директор на Форца. Покрај шопинг по екстремно ниски цени, организаторите на првиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Повторно тензично на судскиот процес. Обвинетиот Игор Југ вербално ги нападна судијката Добрила Кацарска и сведокот Агим Нухиу и потоа стана од столчето ...
сите 179 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 67 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против Н.А.(31) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување ...
сите 124 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска остварија средба со граѓаните и членовите на ...
сите 213 | | | веќе видена

Големата италијанска и светска актерка Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Клаудија ...
сите 71 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Аутлет викенд во скопска Форца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: