[Аудио] Темите што ја одбележаа втората сезона на „Мегафон“


Тимот на Радио МОФ ја финализираше втората сезона од аудио емисијата „Мегафон“, која во изминатава година повторно го засилуваше граѓанскиот глас, поттикнуваше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тамара Тодевска која ја претставуваше Македонија на Евровизија и го освои седмото место, што е најдобар пласман откако се натпреваруваме, се огласи на Твитер и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Илјадници луѓе маршираа во неделата на улиците на Сао Паоло на годишната Парадата на гордоста, каде што овој пат протестираа против политиката на екстремно ...
| | веќе видена | слични

Првата „Парада на гордоста“ ќе се одржи овој викенд во Скопје. Зборното место за учесниците е паркот „Жена борец“ во 11 часот, а маршот ќе започне точно на ...
| | веќе видена | слични

„Леле, еве ги верниците на дело, посакуваат смрт и убиства што се практикувале во среден век, ама што знаеме ние неверници за крвопролевање“ – ова е ироничната ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во пресрет на Парадата на гордоста, што ќе се одржи на 29 јуни во Скопје, Советот за етика во медиумите (СЕММ) и Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Во Скопје на 29 јуни, сабота, ќе се одржи првата Парада на гордоста. Истиот ден во Скопје е најавено дека ќе се одржи и Марш на гордоста под мотото „Сведоштво ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обезбедените видеа и аудио-атеријали се само за овој случај што го отворивме сега, за овие двајца осомничени. А понатаму во истрагата дали ќе се појават докази ...
сите 310 | | | веќе видена

Зоран Заев и неговиот клан секојдневно продолжуваат да го понижуваат народот. Како што беше Заев осомничен за Поткуп, а Зоран судски реформатор, така ...
сите 123 | | | веќе видена

Неименуван американски претставник, задолжен за одбранбени прашања, за американските медиуми кажал дека „САД се сомневаат дека Иран веќе запленил танкер со ...
сите 127 | | | веќе видена

Притворениот Бојан Јовановски алијас Боки 13, наводно, поради безбедносни и здравствени причини, е сместен во Хашкото одделение во затворот, потврдуваат од ...
сите 525 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 103 | | | веќе видена

Руските комичари Вован (Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексеј Стољаров) во пресрет на претседателските избори во Украина три пати разговарале со косовскиот ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

[Аудио] Темите што ја одбележаа втората сезона на „Мегафон“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: