Вистинско ужување: Најатрактивните поени од првата недела на Вимблдон (Видео)

Со оглед на тоа што денеска нема натпревари или поточно е ден за одмор на Вимблдон, организаторите на овој турнир кој важи за неофицијално светско првенство во ...
| | веќе видена | слични

БОШ фестивал објави компилација од неколку песни од различни изведувачи кои биле дел од фестивалот во изминатите 10 години. Со оваа компилација, организаторите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 259 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, одржа средба со новата вонредна и ополномоштена амбасадорка на Германија, Анке Гизеле Холштајн, која во оваа ...
сите 230 | | | веќе видена

Нам ни беше тешко изминативе години со ДУИ, тие се долго време на власт, 17 години го прават своето, станале моќни, и добро е ДУИ да се реформира откако ќе ...
сите 78 | | | веќе видена

Корупцијата не познава граници, но истите се користат за прикривање на нелегално стекнатата корист. Поради тоа, неопходна е ефикасна меѓународна соработка за ...
сите 43 | | | веќе видена

Невозможно е да се води конструктивна дебата со човек што не ја зборува вистината – напиша на Фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по вчерашниот ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вистинско ужување: Најатрактивните поени од првата недела на Вимблдон (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: