Кабриото од Evoque оди во серија


Отворената изведба на хит моделот на Range Rover , Evoque, која ја видовме минатата година влегува во серија. Информацијата сеуште не е официјално потврдена, но може да и се верува. Станува збор за протечена информација на некој член на раководството на Land Rover . Според него одлуката за сериско производство на Evoque Convertible дошла по позитивните реакции кои концептот ги доживеа лани во Женева. Сериската верзија ќе биде идентична како концептот. Поставена е на изведбата на Evoque со три врати и има мек склоплив кров. Ова кажува дека и механиката и моторите ќе бидат наcледени од затворениот модел. Единствената разлика ќе биде цената која заради поскапата конструкција ќе биде повисока за околу 15%. Или ако основната верзија на купето чини 39.100 евра, цената на кабриолетот ќе почнува од околу 44.000 евра. Планот на Land Rover е веќе следната година Range Rover Evoque Convertible да се појави во продажните салони, пред се во САД, каде купувачите лудуваат по ваков тип на автомобили. Доказ е ...
| | веќе видена | слични

Познатиот автомобилски бренд Land Rover наодамна потврди дека челниците на компанијата се близу до донесување на одлука за производство кабрио верзија на новиот Range Rover Evoque модел. Анонимниот избор притоа открива дека ова атрактивно возило ќе започне да се произведува во текот на 2014-та година, а сериската изведба нема многу да се разликува од концептот и ќе биде базирана на 3-вратниот Evoque. Опциите на моторот најверојатно ќе бидат исти како и кај стандардниот модел и ќе вклучува 2.2 литрен D4 дизел агрегат од 150 Ks, 2.2 литрен SD4 дизелска единица од 190 KS и 2.0 литрен турбо бензинец од 240 KS.
| | веќе видена | слични

Кабрио верзијата на хит моделот Range Rover Evoque беше претставена пред една година за време на автомобилскиот салон во Женева. Идејата на британската марка беше да покаже концепт на овој модел, за да види како ќе го прифати публиката. Реакциите беа позитивни и моделот ќе биде произведуван сериски. Според информациите, отворената верзија на Range Rover Evoque ќе биде достапна во салоните на брендот следната година. Моделот ќе биде базиран на верзијата на Evoque со три врати, а ќе добие мек покрив - токму како концептот од Женева. Што се однесува до моторите, тие ќе бидат слични со оние кој се достапни во моментов во верзиите на Evoque - дизел со моќност од 150 и 190 КЅ, и бензински - 240 КЅ. Разлика, сепак, ќе има во цената која ќе биде околу 10-15% повисока. Evoque Convertible нема да биде првиот таков модел на пазарот. Nissan Murano CrossCabriolet се продава веќе две години, а неговите творци се надеваат на исклучително добар прием.
| | веќе видена | слични

Директорот на компанијата Land Rover неодамна ги потврди шпекулациите за можно сериско производство на Range Rover Evoque Cabrio, а сега моделот и официјално доби "зелено светло". Производството би требало да започне во 2014 година, а продукцискиот модел ќе биде многу сличен на претходно претставениот концепт, кој се заснова на верзијата на Evoque со три врати. Понудата на моторот најверојатно ќе биде превземена од стандардниот модел, па така изборот ќе вклучува 2,2 литарски eD4 дизел со 150 коњски сили, 2,2 литарски SD4 дизел со 190 коњски сили, како и 2,0 литарски бензинец, кој развива 240 коњски сили.
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 424 | | | веќе видена

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 308 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 169 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 271 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 214 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 364 | | | веќе видена

Славниот Борис Бекер го поздрави големиот успех на својот сонардоник Александер Зверев кој успеа да триумфира на завршниот АТП турнир во Лондон. Прво со две ...
сите 215 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 28 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кабриото од Evoque оди во серија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: