Атракција која предизвика лудило во Солт Лејк Сити: Мичел експодираше и го стави на „постер“ центарот на Лејкерс (Видео)


Донован Мичел одигра брилијатно во победата на неговата Јута Џес над Лос Анџелес Лејкерс од 113-95, односно реализираше 33 поени, 4 скокови и 9 асистенции. На ...
| | веќе видена | слични

По секој натпреварувачки ден редовно се прави Топ листа на најдобрите потези во НБА лигата, а овој пат најдобрата атракција, мајсторија ја има членот на Мајами ...
| | веќе видена | слични

Во 2018 година бевме сведоци на многу квалитетни, неверојатни, атрактивни, магични потези и акции во НБА лигата, мајстории кои дефинитивно ќе се паметат. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на „Независни Грци“ Панос Каменос, во интервју за грчата телевизија „Скај“, истакна дека договорот од Преспа е невалиден затоа што на него го нема ...
сите 455 | | | веќе видена

Европските медиуми ја пренесуваат информацијата на “Дејли Телеграф“ утрово дека британската премиерка, Тереза Меј, ја разгледува можноста за измени на ...
сите 401 | | | веќе видена

На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони. ЈП „Македонија пат" апелира на внимателно возење и прилагодување ...
сите 143 | | | веќе видена

Зоран Заев на сметка на уставниот поредок, на сметка на државните и национални интереси се самопромовира во лидер со најголем рејтинг меѓу етничките Албанци, ...
сите 377 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Атракција која предизвика лудило во Солт Лејк Сити: Мичел експодираше и го стави на „постер“ центарот на Лејкерс (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: