Навивачите на Вардар се радуваа на големата победа


Тимот на Вардар со голема победа се враќа од Германија. На денешниот натпревар во“Шпаркасе арената“, Вардар имаше поддршка и од свои навивачи. Околу 100-тина навивачи денеска го бодреа Европскиот шампион и се радуваа на голем триумф издвојуван во последните мигови од натпреварот. Идниот викенд во Скопје, тимот на Кил го очекува вистински ракометен пекол.
| | веќе видена | слични

Загуба како победа се славеше денеска по возвраниот натпревар Вардар – Келн. Ракометарите постираа фотографии и видеа на социјалните мрежи како еуфорично се слави во соблекувалните. https://sportm.mk/wp-content/uploads/2018/04/joancanellas21_31076082_2132358623650493_1306648258260500480_n.mp4 Еве како Вардар славеше со навивачите од трибините по завршувањето на натпреварот. БЕЗ КОМЕНТАР БЕЗ КОМЕНТАР Gepostet von Спорт М am Sonntag, 29. April 2018
| | веќе видена | слични

Македа како во познатата игра „Фортнајт“ – погледнете неговиот денс. По денешниот натпревар во кој Вардар загуби од Кил и тоа во последните секунди од натпреварот, следуваше голема прослава во соблекувалните на Вардар. Македа често пати на социјалните мрежи постира како ја игра оваа популарна игра. Во продолжение ви пренесуваме еден сегмент од славјето. https://sportm.mk/wp-content/uploads/2018/04/luka_cindric25_31112531_246223936120963_4387438638389715366_n.mp4 Како тоа изгледа во играта погледнете во продолжение.
| | веќе видена | слични

Пелистер на полувреме заминува со тројна предност. Ова е еден од најважните натпревари за Пелистер. Денешната битка со Скопје не смее да ја загуби. Погледенте ги головите на Скопје. 1:0 – Ѓоко Алексовски (пенал) 2′ минута СКОПЈЕ – ПЕЛИСТЕР 1:0 СКОПЈЕ – ПЕЛИСТЕР 1:0 Gepostet von Спорт М am Sonntag, 29. April 2018 2:0 Кофи 27′ минута СКОПЈЕ – ПЕЛИСТЕР 2:0 СКОПЈЕ – ПЕЛИСТЕР 2:0 Gepostet von Спорт М am Sonntag, 29. April 2018 3:0 Усаини 37′ минута СКОПЈЕ – ПЕЛИСТЕР 3:0 СКОПЈЕ – ПЕЛИСТЕР 3:0 Gepostet von Спорт М am Sonntag, 29. April 2018 Во продолжение моменталната табела од ПМФЛ 
| | веќе видена | слични

Вардар води со 0:2 во Кратово. Головите ги постигнаа Горан Попов и Бесар Исеини во 14. и 22. минута. Погледенте ги головите. СИЛЕКС – ВАРДАР 0:1 Gepostet von Спорт М am Sonntag, 29. April 2018 СИЛЕКС – ВАРДАР 0:2 СИЛЕКС – ВАРДАР 0:2 Gepostet von Спорт М am Sonntag, 29. April 2018 
| | веќе видена | слични

Ѓоко Алексовски уште во 2. минута носи експресно водство против Пелистер. Алексовски голот го постигна од белата точка. СКОПЈЕ – ПЕЛИСТЕР 1:0 СКОПЈЕ – ПЕЛИСТЕР 1:0 Gepostet von Спорт М am Sonntag, 29. April 2018 
| | веќе видена | слични

До сега ниту еден гостински тим во Скопје не доаѓал со голем страв од она што го чека во СЦ „Јане Сандански". Кил повеќе е оптеретен со навивачите на Вардар, отколку со играта.... „Зебрите" досега немаат играно на овој терен, но се чини дека добро ги проучиле клиповите на ју-туб, па атмосферата која ги чека за нив е „пеколна", а фановите се „напалени"... „Македонските фанови се 'напалени'. Ќе создадат неверојатна врева со свирежи и викање и нема да биде лесно во таква атмосфера да се остане мирен. Не чека 'пекол' во кој нема да може да ги разбереме сопствените зборови", потенцира тренерот на Кил, Алфред Гисласон.
| | веќе видена | слични

Останато

Пред пратениците следната недела во Собранието ќе се најде новиот текст на законот за Јавно обвинителство, со кој Специјалното јавно обвинителство ќе се ...
сите 165 | | | веќе видена

Јавното обвинителство за организиран криминал во куса изјава за „Република“ демантира дека за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е издадена наредба ...
сите 225 | | | веќе видена

Откако го освои Вимблдон, најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, со семејството дојде на летување во Хрватска. Тој пред неколку дена стигна на Корчула, па ...
сите 245 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Навивачите на Вардар се радуваа на големата победа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: