Гризман искористи грешка на Олимпик Марсеј и погоди за водство на Атлетико Мадрид! (ВИДЕО)


Шпанскиот тим прв до водство на пресметката во Лион. Лига Европа Атлетико Мадрид дојде до почетно водство над Олимпик Марсеј во големото финале од Лига Европа ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Вечерва се игра финалето во Лигата на Европа помешу Марсеј и Атлетико Мадрид. Шпанскиот претставник во 21 минута стигнува до предност преку Французинот Антоан ...
| | веќе видена | слични
8 копии
повеќе

Останато

Слаб снег утрово провејува во Маврово, а локални врнежи од дожд има во Пелагонија и Повардарието. Во Скопје и Тетово има појава на магла. Како што информират ...
сите 234 | | | веќе видена

Традиционалното обележување на Богојавление и пливање за светиот крст беше одржано и во Земун а токму таму крстот го извади Јована Лепосавиќ, 18 годишна ...
сите 154 | | | веќе видена

Богојавленските чествувања во Охрид продолжија и денеска на Соборот на Свети Јовен Крстител, со капењето на рибарите во Охридското Езеро како продолжение на ...
сите 260 | | | веќе видена

Секс-скандалот со експлицитни фотографии и преписките помеѓу Јелена Карлеуша и фудбалерот Огњен Врањеш, уште е главна тема во медиумите од соседството. ...
сите 207 | | | веќе видена

Најмалку 12 лица се уапсени денеска во Париз за време на протестите на движењето „жолти елеци“, кои се одржуваат десетти викенд по ред. Демонстрантите биле ...
сите 94 | | | веќе видена

Договорот од Преспа ќе помине во парламентот бидејќи премиерот Алексис Ципрас ќе има доволно мнозинство, а потоа дури и да има нова влада, предводена од ...
сите 423 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гризман искористи грешка на Олимпик Марсеј и погоди за водство на Атлетико Мадрид! (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: