Астероид во октомври ќе мине близу Земјата

6 копии

Минатата година едно момче почина од епидемија од опасниот вирус антракс којшто се рашири во регионот на северот на Русија, а беа инфицирани уште 20 други луѓе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сите знаеме дека нашата планета полека се забавува, но што би се случило доколку еден ден Земјата би престанала да се движи? Можете ли да замислите со какви ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Г-дин Меаде се послужил и со неколку пасуси од Библијата за да ја потврди својата необична теорија... Како што пишува еден теоретичар на заговор, светот би ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека Македонија се бореше со големи пожари низ целата територија, а во Гостиварско се појави епидемија од кои двајца загинаа, министрите во Владата на СДСМ ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Кореја ги предупреди САД дека „долеваат масло на огнот“ со заедничките воени вежби со Јужна Кореја, што почнуваат утре. Северна Кореја ги предупреди ...
сите 288 | | | веќе видена

Пишува Тодор ПЕТРОВ Според членот 79 од Уставот “(1) Претседателот на Република Македонија ја претставува Републиката. (2) Претседателот на Републиката е ...
сите 137 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери во ексклузивно интервју за САКАМДАКАЖАМ.МК зборува за главните предизвици во неговата работа во изминативе 3 месеци, ...
сите 46 | | | веќе видена

-Ете, што ти е промена! Под бившиот режим се протестираше во име на жртвата, сега во одбрана на полицаецот!, напиша Ванковска на својот Фејсбук профил. На 11 ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Астероид во октомври ќе мине близу Земјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: