Се огласи Венгер - еве зошто го напушта Арсенал

2 копии

Тренерското столче во Арсенал кое ќе остане празно по крајот на сезоната е тема број еден на Островот. Англија Големо изненадување во Англија, откако дел од ...
| | веќе видена | слични

Арсен Венгер во 1996 година стигна во Лондон како комплетен странец, а речиси 22 години откако пред Кројф доби шанса да го преземе Арсенал, како вистински ...
| | веќе видена | слични

Ерата на Арсен Венгер во Арсенал полека завршува. Остануваат само уште неколку меча, па францускиот менаџер и официјално ќе каже „збогум“ на лондончани. По 22 ...
| | веќе видена | слични

Ова лето, извесно , Арсен Венгер ќе си замине од Арснеал. Но останува отворено прашањето каде би можел славниот Француз да ја продолжи тренерската кариера. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Никола Груевски ќе биде на слобода и викендов. Синоќа до доцните часови, медиумските екипи чекаа пред затворот во Шутка, но екс премиерот не се појави. Во ...
сите 435 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 146 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 175 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се огласи Венгер - еве зошто го напушта Арсенал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: