Арсовски: Кредибилитетот на СЈО е на најниско ниво


2 копии

Со вчерашното апсење се покажа дека во Република Македонија владее криминално политичко милје и се докажа сето она, односно се потврди сето она кое што го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, изјави дека кредибилитетот на Специјалното јавно обвинителство, во моментов но и претходно бил никаков и на најниско ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ останува на својот став дека на Лидерската средба која ја најави премиерот Зоран Заев за во петок, ќе дојдат само за да се разговара за ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Предвремени парламентарни избори оваа година нема да има, а ако воопшто има, тоа најрано може на почетокот на наредната година, која и онака е изборна. До ...
| | веќе видена | слични

Потврдно на повикот за лидерска средба, што вчера го упати премиерот Заев, засега дојде само од ДУИ и од Алијанса за Албанците, од каде е соопштено дека нивни ...
| | веќе видена | слични

ДУИ и Алијанса на Албанците одговориле потврдно на вчерашната покана на премиерот Зоран Заев за одржување лидерска средба. Заев на прес конференција најави ...
| | веќе видена | слични

Засега присуство е најавено од ДУИ и Алијансата за Албанците, додека ВМРО-ДПМНЕ остана на ставот дека доколку се одржува лидерска средба прва тема треба да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефицата на СЈО во оставка Катица Јанева , чиј глас се слуша во објавените разговори во случајот „Рекет“ е повикана на сослушување во скопското обвинителство. ...
сите 239 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 137 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, на својот Фејсбук профил сподели статус за актуелната состојба во Македонија.– Ни правда, ни мир, само ...
сите 335 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовски: Кредибилитетот на СЈО е на најниско ниво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: