Датумот за преговори ќе одреди дали ќе има предвремени избори


Предвремени парламентарни избори оваа година нема да има, а ако воопшто има, тоа најрано може на почетокот на наредната година, која и онака е изборна. До ...
| | веќе видена | слични

Со вчерашното апсење се покажа дека во Република Македонија владее криминално политичко милје и се докажа сето она, односно се потврди сето она кое што го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, изјави дека кредибилитетот на Специјалното јавно обвинителство, во моментов но и претходно бил никаков и на најниско ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ останува на својот став дека на Лидерската средба која ја најави премиерот Зоран Заев за во петок, ќе дојдат само за да се разговара за ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Потврдно на повикот за лидерска средба, што вчера го упати премиерот Заев, засега дојде само од ДУИ и од Алијанса за Албанците, од каде е соопштено дека нивни ...
| | веќе видена | слични

ДУИ и Алијанса на Албанците одговориле потврдно на вчерашната покана на премиерот Зоран Заев за одржување лидерска средба. Заев на прес конференција најави ...
| | веќе видена | слични

Засега присуство е најавено од ДУИ и Алијансата за Албанците, додека ВМРО-ДПМНЕ остана на ставот дека доколку се одржува лидерска средба прва тема треба да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судечкиот совет за барањето за иземање на Јанева цени дека не може да претставува пречка за процесот, поради самостојноста на СЈО утврдено со посебен закон, ...
сите 854 | | | веќе видена

Овие нервозни реакции доаѓаат во моменти кога според информациите во медиумите на распит за случајот „Рекет" е повикан еден од осомничените, споменатиот Зоки ...
сите 421 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 147 | | | веќе видена

Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла верита“ објави снимки за аферата „Рекет“ за Пресинг ТВ најавил „завршен удар“, но не кажал ...
сите 128 | | | веќе видена

Досега има само еден пријавен случај со отстрелана дива свиња откако пред две недели Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство донесе решение ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Датумот за преговори ќе одреди дали ќе има предвремени избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: