ВМРО-ДПМНЕ: Анѓушев да поднесе оставка, негова фирма пак доби тендер


9 копии

Вицепремиерот за грантови и тендери, Кочо Анѓушев ја потценува интелегенцијата на граѓаните додека ги полни своите фирми и фирмите на своите најблиски со ...
| | веќе видена | слични

Веќе два месеци, како што беше ветено, требаше да бидат во функција економските аташеа што ги најави Владата, но министерството за надворешни работи никако да ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на жешката есен која што ги очекува, најмногу поради организирање на реферндумот за името, закажан за 30 септември, македонските политичари месецов ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот Кочо Анѓушев пред неполна година ја убедуваше јавноста во емисијата Топ Тема на Телма телевизија дека нема да дозволи негови фирми да добиваат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Брако“ го доби тендерот како резултат на добрата цена и фактот дека е единствен производител на поцинкувана жица во земјата, стои во реакцијата на компанијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ и картелот на власт собираат се што можат. Не дозволуваат евро да прелета покрај нив, а да не го стават во сопствениот џеб. Не дозволуваат тендер да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Брако е единствена македонска компанија што произведува поцинкувани ажица во земјата. Тендерот е добиен како резултат на добрата цена и фактот дека само Брако ...
| | веќе видена | слични

Останато

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 131 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 262 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 144 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата на мали сипаници во Скопје на 2 јануари, по повеќе од четири месеци прогласена е и епидемија на територијата на целата држава. ...
сите 314 | | | веќе видена

Изборната кампања денеска завршува. Точно на полноќ стапува изборниот молк а во недела граѓаните излегуваат на шесттите претседателски избори. Во релативно ...
сите 72 | | | веќе видена

На полноќ заврши изборната кампања за претседателските избори и за предвремените локални што ќе се одржат во општините Охрид, Дебар и Ново Село и започна ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Анѓушев да поднесе оставка, негова фирма пак доби тендер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: