Арсовска во Кина: Договор за зголемување на извозот и намалување на трговскиот дефицит

7 копии

Претседателката на Сојузот на стопански комори на Македонија (ССК), Данела Арсовка, е во официјална посета на Кина, како дел од иницијативата на Кина 17+1 во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Зголемување на извозот и намалување на трговскиот дефицит со НР Кина, предвидува Договорот за соработка што го потпиша Сојузот на стопанските комори на ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на посетата предвидени се значајни средби со официјални владини претставници од  НР Кина, учество на форуми на иницијативата за соработка на Кина и ...
| | веќе видена | слични

Кинескиот надворешен трговски суфицит скокнал во мај на месечно ниво за 79 проценти на 41,7 милијарди долари, објави кинеската управна царина. Извозот во мај ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денес во попладневните часови ќе се задржи нестабилно време со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава на град. ...
сите 301 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 250 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Албанскиот претседател, Илир Мета ја осуди одлуката на албанската изборна комисија за одржување на локалните избори на 30 јуни, повикувајќи ја владејачката ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовска во Кина: Договор за зголемување на извозот и намалување на трговскиот дефицит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: