Арсенал заминува десеткуван на „Вила Парк“

Во пресрет на вечерашното гостување кај екипата на Астон Вила на „Вила Парк“ во рамките на 17 коло од Премиер лигата, менаџерот на Арсенал Арсен Венгер има сериозни проблеми со составот на неговата екипа, пренесува Спортското радио 90,3 ФМ. На Венгер за оваа средба му недостасуваат дури 10 играчи. Имено освен што беше поразен од Сити минатата недела, Арсенал остана и без Јохан Џору кој ги повредил препоните и нема да игра три недели. Претходно на оваа позиција веќе беа повредени Бакари Сања, Кирен Гибс, Андре Сантош и Карл Јенкинс. На местото на повредениот Џору се очекува да биде Себастијан Скилачи или Игнаси Микел. Освен проблемите со одбраната, недостасуваат и уште неколку играчи на останатите позиции како што се Џек Вилшир, Лукаш Фабиански, Вито Маноне како и Абу Дијаби. Исто така Алекс Сонг е суспендиран и треба да одработи казна, а Венгер ќе треба да импровизира со неколку играчи кои имаа мала минутажа во досегашниот дел од сезоната. извор: Спортско радио 90,3 ФМ
| | веќе видена | слични

Останато

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 312 | | | веќе видена

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 122 | | | веќе видена

Бегството на екс премиерот Никола Груевски ја заостри политичката реторика помеѓу власта и опозицијата. СДСМ прстот го впери кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
сите 225 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 273 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 222 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсенал заминува десеткуван на „Вила Парк“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: