Венгер разочаран по ремито со Вулверхемптон

Арсенал вчера не успеа да го мине Челси за 4. место на табелата, откако на Емирати одигра само нерешено, 1-1 со Вулверхемптон. Арсен Венгер беше бесен на фудбалерите кои не успеаа да го искористат киксот на Сините од Лондон и останаа на 5. место на табелата. Жервињо по само осум минути го отвори резултатот и се укажуваше на сигурна победа за Топџиите, но Стивен Флечер во 38. минута го анулираше нивното водство. Херој на Вулфси беше голманот Хенеси, кој ги спаси гостите од пораз, иако од 75. минута играа без исклучлениот Ненад Милијаш. “Ќе се случуваат многу изненадувања за време на сезоната, а ние не успеавме да го искористиме тоа. Навистина фрустрира кога останатите резултати се во наша корист, а ние ништо не направивме...“ “Сепак јасно е дека по 1-0 не смее да има опуштање. Го изгубивме компасот помеѓу 30. и 40. минута и бевме изненадени. Самите сме виновни за конечниот резултат. Освен тоа нивниот голман го одигра мечот на кариерата. Не знам колку удари спаси, но ова е еден од оние натпревари кои 20 пати ...
| | веќе видена | слични

Арсенал не успеа да го искористи киксот на Челзи и да се искачи на четвртото место на табелата, Топџиите одиграа 1-1 на Емирати против Волвс... Арсенал влезе како голем фаворит во дуелот со Волверхемптон, но освои само бод на Емирати. Тимот на Арсен Венгер е уште еден фаворит кој киксираше ова коло, вчера нерешено одиграа и Челзи, Ливерпул и Манчестер Сити. Робин ван Перси кој го брка рекордот на Алан Ширер немаше свој ден, Холанѓанецот не го најде патот до мрежата на Хенесеј кој беше играчот на натпреварот. Арсенал рано дојде во водство, по асистенција од Бенајун, Жервињо одлично се снајде во шеснаесетникот на Волвс и постигна гол за 1-0. Во 38. минута Стивен Флечер среќно ја затресе мрежата на Счезни и го израмни резултатот на 1-1. На 15 минути до крајот на натпреварот Милијаш заработи директен црвен картон, Волвс остана со фудбалер помалку. Арсенам имаше апсолутна доминација, Топџиите притискаа, но гостите одлично се бранеа и успеаа да го сочуваат голот и да го одржат нерешениот резултат.
| | веќе видена | слични

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје оформи предмет по допрен глас во врска со настанот што се случи на 19.09.2018 година, кога по дојава на жители од зграда ...
сите 184 | | | веќе видена

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 163 | | | веќе видена

На референдумот на 30-ти септември, да излеземе и да го дадеме гласот за членство на Македонија во ЕУ и НАТО. Сите заедно да бидеме глас што ќе ја обезбеди ...
сите 96 | | | веќе видена

Претседателот на Јувентус, Андреа Ањели ја демонстрираше својата поддршка кон Кристијано Роналдо по црвениот картон на Португалецот во дуелот со Валенсија во ...
сите 229 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за Криминалистички работи Свети Николе до Основното јавно обвинителство Штип поднесе кривична пријава против Ц.Х.(45) од Германија и ...
сите 123 | | | веќе видена

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов направил кривично дело за кое се оди во затвор, со тоа што узурпирал државно земјиште на националниот парк Маврово, кое ...
сите 22 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Венгер разочаран по ремито со Вулверхемптон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: