Официјално: Јувентус го потврди ангажманот на Ремзи

Арон Рамзи пред неколку дена и официјално беше потврден од страна на Јувентус како големо летно засилување, зделка која само уште еднаш ја потврдува умешноста ...
| | веќе видена | слични

Дејвид Симан како аналитичар за „Ток Спорт“ редовно дава посебно исцрпни коментари за случувњата во Арсенал, па ако пред извесно време во фокусот беше неговата ...
| | веќе видена | слични

Велшанецот Арон Ремзи ќе стане најплатениот британски фудбалер во историјата, откако „Би-би-си“ ги објави деталите на неговиот четиригодишен договор со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 1092 | | | веќе видена

Фијаското на самитот во Брисел е „втор Букурешт“ за земјата, дури и поопасен од првиот. Во 2008 година имавме јасна насока каде е излезот, овојпат, никој не ...
сите 379 | | | веќе видена

Откако не добивме датум за преговори со Европската Унија, премиерот Зоран Заев не се слушнал со францускиот претседател, Емануел Макрон. Ова Заев го кажа ...
сите 521 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Официјално: Јувентус го потврди ангажманот на Ремзи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: