Трамп за Денот на независноста носи тенкови во центарот на Вашингтон


Според Одделот за одбрана, најголемата армиска гранка останала без 6.500 регрути или осум проценти под таргетот од 76.500 војници Извештај на Одделот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател, Доналд Трамп, направи кардинална грешка за време на говорот по повод Денот на независноста. Во еден момент, тој ги пофали ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп се фалел во јавноста во текот на својот говор на Денот на независноста на САД, 4-ти јули, величејќи ја војската, за која ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Претседателот на САД, Доналд Трамп беше домаќин на прославата на Денот на независноста во Вашингтон, при што оддаде почит на војската, потег што го поздравија ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на вчерашниот настан, критичарите, особено од редовите на Демократската партија, стравуваа дека Трамп ќе ја искористи свеченоста за политички говор ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 261 | | | веќе видена

Седмичниот билтен на Центарот за јавно здравје од Охрид што ги опфаќа општините Охрид, Дебрца, Струга, Вевчани, Дебар и Центар Жупа покажува дека во периодот ...
сите 490 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Македонија ја очекува нестабилна влада која кратко ќе трае, без разлика кој ќе ја формира, порачуваат аналитичарите. Навидум шаховските потези на политичките ...
сите 160 | | | веќе видена

Дел од газдите што зедоа државна помош, а не исплатија плати, изгледа се исплашија од кривичните пријави со кои им се закани Владата, па ден по ден почнуваат ...
сите 97 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука има предлог-план како ќе почне да се реализира учебната 2020/2021 година од 1 септември. Тој треба да се финализира во ...
сите 240 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп за Денот на независноста носи тенкови во центарот на Вашингтон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: