Американската армија се извини дека нѐ нарече Северна Македонија

4 копии

Американската армија во Европа се извини затоа што нѐ именува како Северна Македонија. На јутјуб-каналот на Армијата вчера беше објавено видео од воената вежба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американската армија во Европа се извини поради објавата на нивната официјална ФБ страна, на која што беше соопштено дека на тренинзите на полигонот ...
| | веќе видена | слични

Американската армија ја избриша веста за одличната соработка и заедничките вежби со „северномакедонските војници“ што предизвика лавини реакции во јавноста. Од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 156 | | | веќе видена

Оваа хуманитарна помош би требало да ја дистрибуираат  поддржувачите на опозицискиот лидер Хуан Гуаидо, кога САД го призна за претседател на Венецуела. -Ова не ...
сите 101 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 188 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американската армија се извини дека нѐ нарече Северна Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: