Ариза – подароци за кул бебиња

Ариза е македонски бренд за облека започнат од креативната Елена Петковска која изработува уникатни дизајни. На пазарот преплавен од странски и еднолични натписи на облеката, Ариза е освежување и радост за сите оние кои сакаат да отскокнат од монотонијата и да ги израдуваат најблиските или себеси, со убав кириличен дизајн и прекрасна облека. Во обид да ги претставиме прекрасните идеи, исконтактиравме со Елче, па низ муабет сфативме дека таа самата низ кратко интервју најдобро ќе ни објасни за брендот. Сарма.мк: Најпрвин, Елче, кажи ни што значи „Ариза“, од каде доаѓа името? Елена: Зборот „ариза“ е стар, македонски архаичен збор чие значење совршено ја објаснува целата замисла на Ариза, а тоа е да се подари. Ариза е… сè уште е рано да се нарече бренд, па затоа ќе кажам дека е замисла на нов вид на подарување, соопштување вести, посакување на среќен роденден, искажување на љубов, па дури и честитање на среќен брак. Имаме многу причини за подарување, уште повеќе чувства за искажување, а не секогаш има време да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 205 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 44 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ариза – подароци за кул бебиња

Од:
До кого (е-маил):
Порака: