Аријана Гранде и многу музички ѕвезди настапија за жртвите на тероризмот во Манчестер


Аријана Гранде во неделата одржа концерт за жртвите на тероризмот во Манчестер кои настрадаа на последниот нејзин настап во овој град. На концертот се придружија и многу музички ѕвезди Аријана Гранде во Манчестер настапи на концертот насловен како „One Love“. Покрај оваа американска ѕвезда, настапија и многу светски познати музичари. Концертото беше во добротворни цели за жртвите од терористичкиот напад во Манчестер. Како што е познато, по завршувањето на неодамнешниот концерт на Аријана Гранде во Манчестер, 22 луѓе беа убиени во терористички напад, а стотици беа повредени. „Љубовта е како лек и на светот му треба повеќе љубов“, рече на концертот Аријана Гранде. Покрај Аријана Гранде, на концертот настапија и Take That, Роби Вилијамс, Нијал Хоран, Литл микс, Фарел Вилијамс, Мајли Сајрус, Џастин Бибер, Ашер, Кејти Пери, Колдплеј и Блек ајд пис. За жал, тероризмот во петокот вечерта повторно ја погоди Велика Британија, овој пат во Лондон. Иако за овој концерт во неделата, полицијата изјави дека е настан со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со засилени мерки за безбедност, со концертот во Париз сношти, американската поп ѕвезда Аријана Гранде ја продолжи својата европска турнеја. Пејачката настапи пред неколкуилјадната публика во Акор Хотелс арената. Околу концертната сала движењето беше ограничено, а беа донесени и кучиња за откривање експлозив и секој посетител беше претресуван. На 22 мај, на концертот на Аријана во Манчестер, исламист се саморазнесе и уби 22 лица. Одговорноста ја презеде терористичката група Исламска држава (ИД). Минатата недела пејачката одржа и добротворен концерт во Манчестер, во сеќавање на жртвите и за помош на ранетите во нападите. Тоа се случи еден ден по терористичкиот напад во Лондон, каде тројца исламисти убија осуммина и ранија приближно 50 луѓе. ИД е одговорна и за овој напад. Во Париз завчера, маж вооружен со чекан и ножеви нападна полицајци пред катедралата Нотр Дам, пред да биде застрелан и ранет. Вчера, во болничката соба започна и неговиот распит. Според извори блиски до истрагата, на видео снимка пронајдена ...
| | веќе видена | слични

 Аријана Гранде продолжи со својата турнеја, „Dangerous Woman“ , во Париз, за првпат после нападот во кој се случи во Манчестер на 22-ри мај 2017-та година. 23-годишната пејачка храбро застана уште еднаш на бината и запеа за своите бестрашни фанови. Настапи со нејзините добро познати хитови, но ги додаде и оние кои ги отпеа на во чест на погинатите и повредените, како „Somewhere Over The Rainbow“, за уште еднаш да одаде почит на „ангелите“ кои го загубиле животот таа вечер. Како поддршка, покрај неа пееше и нејзиното момче Мак Милер, за кое сè уште се шпекулира дека ја запросило, посебно поради прстенот кој го носеше Аријана на левиот домал прст. Фановите имаа можност да уживаат во нејзиниот концерт, но пред да влезат сите индивидуално биле прегледани од обезбедувањето за да бидат сигурни дека нема да се случи уште еден напад. Погледнете дел од песните кои ги отпеа и фотките од концертот:
| | веќе видена | слични

Аријана Гранде помина низ тежок период деновиве поради инцидентот со експлозив во Манчестер... За време на концертот имаше многу повредени фанови, а на пост-хуманитарниот концерт имаше неколку илјади публика, кога сите што влегуваа беа претресувани. На 22 мај исламист се саморазнесе и уби 22 лица во Манчестер, а одговорноста ја презеде терористичката група Исламска држава (ИД). И покрај сето тоа пејачката не се откажува од европската турнеја и продолжува со силно темпо.
| | веќе видена | слични

Пејачката настапи пред неколкуилјадната публика во Акор Хотелс арената. Околу концертната сала движењето беше ограничено, а беа донесени и кучиња за откривање експлозив и секој посетител беше претресуван. На 22 мај, на концертот на Аријана во Манчестер, исламист се саморазнесе и уби 22 лица. Одговорноста ја презеде терористичката група Исламска држава (ИД). Минатата недела пејачката одржа и добротворен концерт во Манчестер, во сеќавање на жртвите и за помош на ранетите во нападите. Тоа се случи еден ден по терористичкиот напад во Лондон, каде тројца исламисти убија осуммина и ранија приближно 50 луѓе. ИД е одговорна и за овој напад. Во Париз завчера, маж вооружен со чекан и ножеви нападна полицајци пред катедралата Нотр Дам, пред да биде застрелан и ранет. Вчера, во болничката соба започна и неговиот распит. Според извори блиски до истрагата, на видео снимка пронајдена во неговиот стан, и овој напаѓач бил ревносен приврзаник на ИД.
| | веќе видена | слични
2 копии

Ариана Гранде никогаш нема да го заборави Манчестер. По добротворниот концерт, кој беше организирана во спомен на жртвите од нападот во градот, Ариана Гранде и целиот нејзин тим си тетовираa пчели. Пчелата е симбол на Манчестер и според британскиот таблоид “Сан” тетоважите се направени зад сцената на шоуто во неделата. Овој симбол на градот најверојатно се должи на споредбата на вредните инсекти со најпрометните работници од фабриките за текстил во градот за време на Индустриската револуција.
| | веќе видена | слични

Фановите се прашуваат дали прстенот на нејзината рака е веренички. На настапот во Манчестер, Аријана Гранде на раката носеше дијамантски прстен и со тоа го разбуди сомнежот дека тајно се верила со нејзиното момче. Прстенот на нејзината рака навистина многу личи на веренички. Инаки, таа во септември минатата година објави во јавноста дека е во врска со Мак Милер, а гласините за веридбата се појавија во јавноста во јануари, кога пејачката ја подготвуваше турнејата „Dangerous Woman“. Во едно интервју Аријана откри дека двајцата биле добри пријатели долго време, пред да ја започнат врската, но љубовта меѓу нив секогаш била присутна. – „Ние пред сѐ се сакаме како најдобри пријатели“ – изјави Аријана тогаш. Embed from Getty Images Инаку на настапот во Манчестер, Мак настапи заедно со Аријана, а младиот пар не успеа да се воздржи, па сподели нежности на сцената.
| | веќе видена | слични

Зад сцената на хуманитарниот концерт One Love Manchester, се случило запросување на пејачката... Аријана Гранде жали за загубата на 22 фанови за време на инцидентот со бомбата, за кого претходно пишувавме. За време на преносот во живо, медиумите забележаа дека Аријана има веренички прстен што не го носела на почетокот на концертот, што значи дека момчето Мек Милер ја запросило. Се разбира, сето тоа се одвивало во строга тајност зад сцената.
| | веќе видена | слични

Уште еден пример за тоа колку голема моќ имаат социјалните мрежи! Откако минатата недела Аријана Гранде објави дека ќе одржи голем хуманитарен концерт во Манчестер на кој и се придружија голем број на колеги, меѓу кои и Мајли Сајрус, фановите им ја предложија идејата на двете пејачки, кои во исто време се и добри другарки, заеднички да ја изведат песната „Don’t Dream It’s Over“ на настапот. Тие оваа песна ја изведоа за првпат заедно на една од лајв сесиите на Мајли објавени на јутјуб, а пораката на песната едноставно беше совршена за настап на овој хуманитарен концерт. Embed from Getty Images “Тие доааѓат, Да изградат ѕид меѓу нас, Но ние знаеме дека нема никогаш да не победат”, се вели во стиховите на песната. Девојките несомнено ја прочитале желбата на своите фанови и решија пријатно да ги изненадат на овој емотивен концерт.
| | веќе видена | слични

Цел свет зборува за хуманитарниот концерт One Love Manchester, кој Ариана Гранде, со несебична подршка од колегите, го одржа во градот во кој настрадаа 22 нејзини фанови. Меѓутоа, во текот на преносот во живо од концертот , фановите приметија дека на прстот на Ариана се појави веренички прстен кој не го носеше на почетокот, поради што се јавија шпекулации дека не само што момчето Мек Милер ја запросил, туку и дека целиот чин се одвивал во бекстејџ.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Британската премиерка Тереза ​​Меј изјави дека обидите на некои пратеници да го одложат излегувањето на земјата од ЕУ, користејќи парламентарни процедури, не ...
сите 188 | | | веќе видена

Претпладне ќе има врнежи од дожд и снег и на пониските места, а ќе бидат пообилни во источните делови. Попладне облачноста делумно ќе се намали и врнежите ...
сите 184 | | | веќе видена

Грчкиот парламент денеска ја почна дебатата за Договорот од Преспа, со кој треба да се стави крај на 27-годишниот спор за името помеѓу Грција и Македонија и ...
сите 64 | | | веќе видена

Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан. Од ЈП Македонија пат информираат дека забраната е ...
сите 225 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 127 | | | веќе видена

Во Мала Преспа традиционално сите села фpлаат крcт во Преспанското Езеро. Ниту студенoто време ниту, пак, уште поcтудената вода не ги спречи повеќето верници ...
сите 202 | | | веќе видена

Секс скандалот меѓу Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш никако не стивнува, но во меѓувреме не стивнуваат и новите имиња од српската сцена со кои што Оњен имал ...
сите 101 | | | веќе видена

Лидерот на Нова Демократија Киријакос Мицотакис се откажа од барањето за гласање недоверба на владата на Ципрас. Партијата најавуваше дека на секој начин ќе се ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Аријана Гранде и многу музички ѕвезди настапија за жртвите на тероризмот во Манчестер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: