Николов и Видеотон паднаа пред АЕК, Адеми и Динамо се враќаат се позитивен резултат од Швајцарија (Видео)

Македонските репрезентативци, Аријан Адеми и Бобан Николов остварија различни резултати со своите Динамо Загреб и Мол Види (Видеотон) во првите мечеви од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Фудбалерот на Динамо Загреб, Аријан Адеми, поради повреда нема да настапи за македонската репрезентација на натпреварите од Лигата на нациите против Гибралтар ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонскиот репрезентативец и член на Динамо Загреб, Аријан Адеми и дефинитивно ќе ги пропушти натпреварите против Гибралтар и Ерменија во рамките од Лигата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Швајцарски Јанг Бојс со пресврт до групите од Лигата на шампионите по синоќешниот реванш меч против Динамо Загреб на Максимир, каде во текот на средбата имаше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 15. декември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно со слаб до умерен југоисточен ветер. Во крајните западни и источни делови ќе има ...
сите 246 | | | веќе видена

Главниот град на Унгарија заживеа во новогодишна атмосфера. На температури под нулата, околу разиграниот Дунав се замрзнуават спомените на илјадниците туристи. ...
сите 209 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, упати сочувство до семејството на ненадејно и прерано починатиот градоначалник на Охрид, Јован Стојаноски.„Дозволете ...
сите 99 | | | веќе видена

Во 16.25 часот во Полициска станица Македонски брод е пријавено дека на улица ,,Партизанска’’ во Македонски Брод патничко моторно возило ,,Фолксваген голф’’ со ...
сите 142 | | | веќе видена

Со презентација на дополнителни докази од вештачењето на мобилните телефони на обвинетите Љубен Арнаудов, Јохан Тарчуловски… во Кривичниот суд почна рочиштето ...
сите 247 | | | веќе видена

Француската полиција го застрела терористот за кој што се верува дека е одговорен за вооружениот напад на Божиќниот пазар во Стразбур, а сега истражителите се ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николов и Видеотон паднаа пред АЕК, Адеми и Динамо се враќаат се позитивен резултат од Швајцарија (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: