Археолозите откриле легендарен шанец на Крстоносците во близина Ерусалимските ѕидини

Археолозите го откриле шанец од 11 век во близина на ѕидините на Стариот град во Ерусалим – првиот цврст доказ за опсадата на Крстоносците против градот пред ...
| | веќе видена | слични

Останато

Новата снимка која ја објави “RT” го прикажува моментот на страшната експлозија која го разурна либанскиот главен град Бејрут. На краткото видео може да се ...
сите 416 | | | веќе видена

Се скараа сопартијците од ВМРО-ДПМНЕ. Екс градоначалникот на Аеродром, Ивица Коневски, кој е дел од „спротивната струја“ на актуелното раководство на ...
сите 55 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

АД МЕПСО излезе со соопштение по реакцииите во јавноста за новото зголемување на цената на елетричната енергија. Велат дека компанијата побарала покачување ...
сите 166 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Археолозите откриле легендарен шанец на Крстоносците во близина Ерусалимските ѕидини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: