Агуеро и донесе бод на Аргентина

Серџио Агуеро со одличен волеј удар од 15 метри го матираше противничкиот голман и обезбеди реми за фаворитот на овој меч. Боливија ги надмина очекувањата и поведе во текот на вториот дел, но Агуеро на инзвореден начин донесе бод за својата репрезентација:
| | веќе видена | слични

Во вториот меч на Копа Америка, Колумбија едвај го совлада резервниот состав на Костарика со 1-0 Со евро-голот на Серхио Агуеро Аргентина се спаси од срам Домаќинот на 43. издание на Копа Америка (првенство на Јужна Америка во фудбал), Аргентина, во првиот меч на турнирот ги разочара своите навивачи, ремизирајќи 1-1 против аутсајдерот Боливија. Пред почетокот на Копа Америка „гаучосите“ најавуваа дека конечно ќе прикажат игра каква што се очекува од нив, со која ќе станат шампиони на Јужна Америка, првпат по 18 години пауза. Истото го најавуваше и најдобриот светски играч Лионел Меси, од кој се очекува најмногу, но тој никако не успева во дресот на репрезентацијата да ја прикаже играта од неговиот клуб Барселона. Откако во првиот дел немаше погодоци, Боливија неочекувано дојде во водство неколку минути по паузата. По корнер од левата страна, на Едвалдо Рохас му успеа по удар со петица да ја смести топката во голот на Аргентина. Во 65. минута Марсело Морено имаше голема шанса да го зголеми водството на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 205 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 44 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Агуеро и донесе бод на Аргентина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: