Арбитражата брз и евтин начин за решавање на стопанските спорови


6 копии

Не само домашните и странските инвеститори што работат во земјава, туку и државните компании и општините да почнат да ја коприостат арбитражата во своите ...
| | веќе видена | слични

На 19ти и 20ти април во организација на Постојаниот избран суд – Арбитража при Стопанската комора на Македонија со поддршка на Централно – европската ...
| | веќе видена | слични

Останато

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ го обвини премиерот Зоран Заев дека на семејствата на брутално егзекутираните момчиња на велики четврток им ја вети вистината, а сега ...
сите 309 | | | веќе видена

Ова беше возбудлива недела за регионот. А за Македонија посебно. За пофалбите да не се претворат во заблуда потребна е работа, вистинска работа. Колумна на ...
сите 258 | | | веќе видена

Со нападите што САД ги изведоа во Сирија во саботата заедно со Велика Британија и Франција, му нанесоа штети на сирискиот мировен процес, оцени денеска рускиот ...
сите 538 | | | веќе видена

Охрид, 21. Април 2018 (ИНПРЕС) – Денес ќе се задржи сончево време со мала до умерена локална облачност. Максималната температура во Охрид ќе достигне 19. ...
сите 258 | | | веќе видена

Тој побара од владата на СДСМ да се извини на опозицијата бидејќи ги манипулира граѓаните со изјавите дека опозицијата има информации за преговорите за спорот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арбитражата брз и евтин начин за решавање на стопанските спорови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: