Сок кој топи калории преку ноќ: Пијте го навечер и ќе се разбудите со помалку килограми


Сонот на секоја личност е да има добро и здраво тело, но без многу откажувања во исхраната. Секако тоа често е невозможна мисија, но постои едно решение кое е совршено за тоа. Сонот на секоја личност е да има добро и здраво тело, но без многу откажувања во исхраната. Секако тоа често е невозможна мисија, но постои едно решение кое е совршено за тоа.Препорачуваме да го конзумираме овој пијалок заедно со здрава исхрана и редовно вежбање, за најдобри резултати.Потребни состојки:2 лажици сецкан магдоносПоголема шолја водаМалку циметМалку јаболков оцет1 лажица мед1 лажица ѓумбирСок од 1 цеден лимонНачин на подготовка:Ставете ја водата да проврие, додајте го магдоносот и оставете да се олади. Процедете и додајте ги останатите состојки. Пијте го овој пијалок еден час пред спиење, две недели. Ако сакате да продолжите, направете пауза барем три дена, па повторете.
| | веќе видена | слични

Ако сакате да бидете сигурни дека вашето варење функционира како што треба и да ја отстраните можноста за лош здив и непријатен мирис на потта, освежете се со ...
| | веќе видена | слични

Мастите околу стомакот и нозете се најтешки за симнување, секако постојат разни фактори кои ги создаваат, а вие тогаш ен знаете како да се решите од нив. Еве како оваа напивка делува: Телото ги согорува маснотиите кога ќе легнете да спиете! Колку подолго спиете, поточно 8 часа тоа би било подобро за вас, а полошо за маснотиите. Телото во текот на сонот закрепнува и ги развива мускулите, но ништо не прави со маснотиите. За да ова се покрене нешто треба да го забрза метаболизмот и да телото односно организмот продолжи да ја вари храната дури и додека спиете! Оваа напивка го прави токму тоа! Докажано е дека доколку не јадете неколку часа пред спиење па потоа ја испиете оваа напивка ќе симнете барем половина килограми, но тоа не е се, ќе го видите телото наутро. Погледнете ги задолжително нозете и стомакот како спласнале. Еден час пред спиење направете напивка од ова: Сок од еден лимон, свежо сечкан магданос (според лична проценка издробете го најситно), 1 лажичка цимет, 1 лажичка јаболков оцет, мала лажичка мед ...
| | веќе видена | слични

Ако веќе не можете да прекинете со цигарите, неопходно е барем од време на време, колку што е можно, да ги прочистите белите дробови од никотинот и останатите отрови наталожени во нив.Рецептов се покажал како многу делотворен во тоа поле. Состојките кои ќе ви бидат потребни се лесно достапни:• 1 литар вода • две големи лажици куркума • 400 грама кафен шеќер • едно мало парче корен од ѓумбир • 400 грама лукЛекот се подготвува многу лесно. Пред сé, во сад сипете ја водата и згответе ја заедно со шеќерот. Потоа додајте ги и останатите наведени состојки, пренесува Sputnik.Сето тоа фино измешајте го, тргнете го од огнот и оставете го да се олади. Напитокот чувајте го во фрижидер. Добиената смеса земајте ја двапати дневно – по две големи лажици наутро на празен желудник, и навечер пред спиење.
| | веќе видена | слични

Доколку страдате од запек, овој еликсир кој лесно се подготвува, а не содржи силни лаксативи ќе ви биде од голема помош. Запекот се манифестира со намален број на пати на исфрлување на изметот, тврд измет и отежнато празнење на цревата. Предизвикувачи се најчесто промените на вообичаените секојдневни животни навики (патување, привремено недвижење, преобилни оброци), земање на лекови (на пример седативи или лекови против киселина) или болести како дијабетес, тумор, синдром на надразнето црево, мултиплекс склероза и сл, а често и во текот на бременоста. Запекот може да предизвика други, многу непријатни болести како анални фисури (оштетување на слузницата на аналниот канал), чир на ректумот и многу често, хемороиди. Запекот може да се јави повремено или да прерасне во хроничен проблем доколку трае подолго од 6 недели. Запекот е често проследен со замор бидејќи организмот не се ослободува од токсините. Состојки: – 1 чинија спанаќ – 2-3 дл кисело млеко Подготовка: Изберете квалитетен, свеж спанаќ. Одвоете ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Овој рецепт кој се покажал делотворен во чистење на плуќата. Ако пушите цигари повеќе години, неопходно од време на време, да ги исчистите вашите плуќа од никотин и други отрови кои се насобрани во нив. Овој рецепт кој се покажал делотворен во чистење на плуќата. Состојки кои ви се потребни за да го направите овој природен лек се: - еден литар вода - две големи лажици коркума - 400 грама кафен шеќер - едан мало парче џумбир - 400 грама лук. Лекот се подготвува на многу лесн начин. Во сад ставете вода и заедно со шеќерот да зоврие. После тоа додадете ги останатите состојки. Измешајте ги добро, тргнете ги од рингла и оставете да се излади. Напитокот држете го во фрижидер. Од течноста земајте двапати дневно – по две лажици наутро на празен желудец и навечер пред спиење.
| | веќе видена | слични

Зимата е идеална за чаша вино со збогатен вкус на овошје и арома на цимет! Затоа ви предлагаме да го пробате овој пијалак од вино со јаболко и круша кој може да го послужите топол или ладен. Направете топол пијалак и послужете го во ладните зимски денови. А доколку сакате да се освежите, направете го ладен. Постои и друга верзија, каде што пијалакот може да го направите без алкохол. Наместо вино користите сок од јаболка. Како и да го направите, ви гарантираме дека ќе ви се допадне. Состојки: 200 грама шеќер 200 мл вода 2 стапчиња цимет 1 лимон 1 шише црвено или бело вино по желба 1 јаболко сечкано на парчиња 1 круша сечкана на парчиња. Подготовка: Шеќерот и циметот ставете ги во мало тенџере. Во тенџерето додајте 200 мл вода. Со помош на алатка за лупење на зеленчук излупете две тенки ленти од кората од лимонот. Потоа исцедете го сокот од половина лимон. Кората и сокот од лимон додајте ги во садот со шеќерот. Ставете го тенџерето на оган. Штом водата зоврие, продолжете со варењето уште 10 минути. Тенџерето ...
| | веќе видена | слични

Ова е рецепт кој се покажа како многу ефикасен во чистењето на белите дробови. Состојките кои ќе ви требаат да го направите овој природен лек, на сите им се лесно достапни: • еден литар вода, • две големи лажички куркума, • 400 гр кафеав шеќер, • мало парче корен ѓумбир, • 400 гр лук. Лекот се подготвува на многу лесен начин. Прво, ставете ја водата во еден сад и оставете ја да се вари заедно со шеќерот. Потоа, додадете ги и другите наведени состојки. Промешајте се добро, тргнете го од огнот и оставете да се олади. Чувајте го пијалокот во фрижидер. Добиената смеса земајте ја двапати дневно – по две големи лажици наутро на празен стомак и навечер пред спиење.
| | веќе видена | слични

Дали ви е срам јавно да ги извадите чевлите поради испуканите петици? Додека поминуваме многу време да се грижиме за нашето лице, нашите стапала најчесто се игнорирани. Токму недостатокот на грижа и хигиена предизвикува да испукаат петиците. Вашата кујна е богата со неверојатни производи со медицинска вредност што можат да ги лекуваат многуте секојдневни заболувања, вклучувајќи го и проблемот на испукани петици. Ние ви прикжуваме 10 лекови директно од вашата кујна за да ви помогнеме да ги добиете совршените петици што секогаш сте ги сонувале. Листерин и оцет Што да направите: 1. Подгответе мешавина од една чаша Листерин, една чаша бел оцет и 2 чаши вода. 2. Натопете ги стапалата во смесата 15 минути. 3. Отстранете ги нозете и исчистете ги со помош на камен за отстранување на мртвата кожа. 4. Исплакнете со чиста вода. 5. Исушете ги и намачкајте ги. Колку често: Повторувајте го секој ден до заздравување на вашите петици. Зошто функционира: Листеринот содржи тимол и алкохол, кои помагаат во борбата против ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 – Скопје денеска донесе одлука со која мерката притвор за ...
сите 377 | | | веќе видена

На социјалните мрежи вечерва се појавија коментари од фановите на музичарот кој загина со Шабан Шаулиќ, Мирсад Кериќ, кој овие денови беше заборавен од ...
сите 270 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 191 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Граѓаните сами ќе си ја платат Република Северна Македонија. Сите документи – лични карти, возачки дозволи, пасоши, здравствени книшки, регистарски таблички ќе ...
сите 24 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 99 | | | веќе видена

Демократите во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес денеска претставија резолуција со која се бара суспендирање на вонредната состојба во земјата, што ...
сите 78 | | | веќе видена

До сега на Live Aid концертот се собрани околу 100 милиони долари за храна и лекови. Концертот , на кои има околу 250 000 луѓе се одржува во близина на местото ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сок кој топи калории преку ноќ: Пијте го навечер и ќе се разбудите со помалку килограми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: