„Алфите“ запленија оружје, муниција и ножеви најдени во автомобил близу Сити мол

7 копии

На 10 јануари околу 21.50 часот полициски службеници од полициската станица Карпош во содејство со припадници на единицата "Алфа" при контрола на патничко ...
| | веќе видена | слични
6 копии
8 копии
7 копии

Полицијата поднела кривична пријава до Основното јавно обвинителство во Скопје против скопјанецот Д.М. (35) поради сомнение дека извршил две кривични дела, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полициски службеници во содејство со припадници на единицата „Алфа“ откриле и заплениле одредено количество оружје и муниција. при контрола на автомобил „форд ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме чекор поблиску до членство во ЕУ и до достигнување на економските стандарди на Европската Унија. Ќе ги оправдаме очекувањата, ќе дадеме нови ...
сите 280 | | | веќе видена

„СДСМ преку договор склучен во четири очи се фатени во милионски криминал со државни пари во АД ЕЛЕМ. СВ-Инвест и РЕК Битола имаат склучено договор за ...
сите 107 | | | веќе видена

По денешното судење во кривичниот суд за предметот „Тенк“, поранешниот премиер Никола Груевски се пожали дека судот повторно, како што рече, надвор од ...
сите 146 | | | веќе видена

Турција денеска го критикуваше Извештајот за човековите права на Стејт департментот. – Турција е длабоко разочарана од Извештајот. Тој е полн со тврдења и ...
сите 86 | | | веќе видена

Девојката за која српските медиуми објавија дека била во контакт со сопругот на пејачката Наташа Беквалац, Лука Лазукиќ конечно излезе со својата верзија во ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Алфите“ запленија оружје, муниција и ножеви најдени во автомобил близу Сити мол

Од:
До кого (е-маил):
Порака: